Facebook Google+ Twitter

W Sejmie odtwarzane jest przemówienie gen. Becka z 1939 roku

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-30 11:19

O 11. w Sejmie rozpoczęła się rekonstrukcja słynnego przemówienia ministra spraw zagranicznych Józefa Becka, wygłoszonego w Sejmie 5 maja 1939 roku.

Józef Beck mówił wówczas w Sejmie, że pokój ma swoją cenę - wysoką, ale wymierną. Podkreślał, że Polacy nie znają pojęcia pokoju za wszelką cenę, a jedyną rzeczą w życiu ludzi, narodów i państw, która jest bezcenna jest honor.

Mowę Becka transmitowały wówczas krajowe i zagraniczne rozgłośnie radiowe. Minister stwierdził konieczność zachowania dotychczasowego statusu Gdańska i podkreślił wolę stawienia oporu niemieckim żądaniom, nawet za cenę konfliktu zbrojnego.

Rekonstrukcji historycznej przemówienia Józefa Becka towarzyszyć będą wystawa "Gdy Polska powiedziała - nie" oraz prezentacja plenerowa "Biwak polowy Wojska Polskiego 1939 roku" przed gmachem Sejmu na ulicy Wiejskiej.
JS

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Właśnie oglądam ów rekonstrukcję - i powiem tak - ciekawa inicjatywa , edukacyjna i nowatorska pod każdym względem. Dobry przekaz i jak zwykle doskonałe wystąpienie Bartoszewskiego.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.