Facebook Google+ Twitter

W sercu każdego Polaka

Jest wiele dat bardzo ważnych w historii Polski. Wracamy do nich przy okazji kolejnych rocznic. W roku tym obchodzimy 93. rocznicę odzyskania niepodległości po 123 latach niewoli.

Pomnik Bohaterów Bukowskich / Fot. Fot.Justyna BartkowiakPrzypomnijmy, już w połowie 1918 roku ożyły nadzieje na odzyskanie niepodległości. Państwa trójporozumienia a więc Ententa zwyciężyły w wojnie. Walczono na lądzie, morzu i powietrzu. Wojna niszczyła wszystko. Wielu żołnierzy dla Ojczyzny przelało krew, ginęło na frontach, barykadach, w więzieniach obozach.

W listopadzie lud Polski rzucił się do rozbrajania okupantów. Przewracali słupy graniczne, niszczyli portrety dotychczasowych władców, zrywali czarne orły śpiewając: Pieśń patriotyczną : Hej kto Polak, na bagnety! Żyj swobodo, Polsko żyj! Takim hasłem cnej podniety, Trąbo nasza wrogom grzmij! null

11 listopada Polska uzyskała niepodległość. To nasi ojcowie służyli naszej Ojczyźnie z całych sił. Dziś należą do historii. Wspomnijmy naszego Ojca Świętego, który nazywał Polskę matką. Mówił tak:"Polska jest matką szczególną. Niełatwe są jej dzieje. Jest matką, która przecierpiała i nadal cierpi.” Jan Paweł II wielki patriota, zawsze żywo interesował się co dzieje się w naszej ojczyźnie. Duchowy przywódca naszego narodu, który przychodził z pomocą w najtrudniejszych chwilach, przynosił pokój, radość i nadzieję. "Jan Paweł II przez całe życie był patriotą, kochał Polskę i służył jej żył nią i dawał temu świadectwo swoim życiem" Patrząc w przyszłość wracamy do historii i zadajemy pytanie: Czy nasza Polska nie zginęła”? Mamy nadzieję i wierzymy że: Bóg, Honor, Ojczyzna to słowa, które znajdują się w sercu każdego Polaka.

 / Fot. .
posłuchaj
zobacz

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

"Rzadko na moich wargach - Niech dziś to warga ma wyzna - Jawi się krwią przepojony, Najdroższy wyraz: Ojczyzna. Jan Kasprowicz (1860 - 1926) "

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.