Facebook Google+ Twitter

"W serialach zdarzają się ciekawe role" - wywiad z Piotrem Grabowskim

Przygodę z aktorstwem zaczął od szkolnego kabaretu. Znany z wielu ról serialowych. Często gra na deskach teatralnych, a od niedawna - również reżyseruje spektakle. Gościem W24 w ramach cyklu "Znani - nam nieznani" był Piotr Grabowski.

Aktor Piotr Grabowski gościł w redakcji W24 / Fot. W24Jak wspomina, nigdy nie lubił pokazywać się na forum i zawsze należał do nieśmiałych osób. W liceum jednak założył ze swoimi kolegami kabaret i szybko zrozumiał, że na scenie czuje się jak ryba w wodzie. "Występy pomogły mi się otworzyć, dzięki nim miałem okazje do przezwyciężania swoich kompleksów" - wspomina Piotr Grabowski. Postanowił więc spróbować swoich sił na egzaminach do szkoły teatralnej i ku wielkiemu zdziwieniu jego otoczenia, za pierwszym razem dostał się do krakowskiej szkoły teatralnej.

Bardzo szybko rozpoczął pracę w krakowskich teatrach - grał m.in. w Teatrze im. Juliusza Słowackiego, Teatrze Ludowym czy Teatrze Starym. To właśnie tam miał okazję spotkać najważniejszych na swojej zawodowe drodze reżyserów: Pawła Miśkiewicza, Jerzego Stuhra, Jana Klatę czy Mikołaja Grabowskiego. Równolegle coraz częściej zaczął pojawiać się na małym ekranie - dziś jego serialowy dorobek jest bardzo bogaty.

Gościem W24 w ramach cyklu Obecnie można go oglądać na deskach kilku warszawskich teatrów - m.in. Teatru Kamienica, w którego repertuarze jest od niedawna sztuka "Sceny z życia małżeńskiego" w reżyserii Barbary Saas, w której Piotr Grabowski gra główną męską rolę. "Cały czas poznaję swoją postać, tak samo jak cały czas poznaję siebie" - podkreśla. Aktor bardzo cieszy się, że przyszło mu zmierzyć się z tekstem Ingmara Bergmana, bardzo mocno wgłębiającym się w psychikę związku. "To dla mnie ogromne wyzwanie - w tej sztuce pokazujemy całe spectrum emocji: od miłości po nienawiść" - przyznaje.

Aktor ma na swoim koncie również debiut reżyserski - sztukę "enVogue", za który otrzymał nagrodę na zeszłorocznym Festiwalu Teatrów Prywatnych. W spektaklu zagrały m.in. Maria Pakulnis, Beata Kawka czy Daria Widawska. "Od jakiegoś już czasu interesowałem się reżyserią i myślę, że to nie był jednorazowy wyskok" - podkreśla Piotr Grabowski.

Obejrzyj cały wywiad z Piotrem Grabowskim:

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Polscy aktorzy wcale nie muszą grać w reklamach czy telenowelach i gdy tylko chcą - mogą osiągnąć światowy sukces na scenie teatralnej. Przykładem Jerzy Jeszke - jedyny polski aktor od czasów Andrzeja Seweryna, który robi światową karierę. - link

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.