Facebook Google+ Twitter

W sidłach dogmatów

Istnieje wystarczająco dużo dowodów, że nie da się zapanować nad duszą ludzką przy pomocy ustaw sejmowych i państwowych sankcji.

Boska opatrzność kreując człowieka na swój obraz i podobieństwo wyposażyła nas w wolną wolę na znak specjalnej łaski, czyniąc w ten sposób istotę ludzką zdolną do twórczego myślenia, z prawem do wyboru światopoglądu. Brak jednak racjonalnych przesłanek, że Pan Bóg uczynił człowieka równym sobie, więc dogmat o ludzkiej nieomylności przez kogokolwiek i w jakiejkolwiek sprawie nie znajduje żadnego uzasadnienia.

Pozostaje jednak człowiekowi zdolność do poszukiwań, która jest niesłychanie wielkim darem wyróżniającym populację ludzką wśród całego ożywionego i nieożywionego świata. Już starożytni filozofowie głosili, ze błądzić jest rzeczą ludzką. Od tamtych czasów nic się nie zmieniło i nadal historia cywilizacji zapisywana jest, jako ciąg mniejszych i większych błędów i pomyłek. W tym również błędów i wypaczeń popełnionych przez najwybitniejszych dostojników Kościoła.

W niczym nie przeszkadza to zastępom teologów ogłaszać stanowisko Watykanu, jako prawdę objawioną w oparciu o rzekomą inspirację Ducha Świętego, dla nadania mu kanonu niepodważalności. Tak się składa, że aktualnie w nauczaniu naszego Kościoła zaniedbuje się ewangelizację i wspieranie wiernych w obliczu pokus płynących z pławiącego się w nadmiernej konsumpcji zachodniego świata na rzecz walki o narzucenie społeczeństwu kościelnego modelu współżycia seksualnego.

Słuszną ideę ochrony życia bezzasadnie rozszerza się na ograniczenie zakresu kontaktów seksualnych wyłącznie do prokreacji potępiając i uznając za grzeszne wszelkie metody zapobiegania ciąży i traktowanie aktu seksualnego, jako przyjemności. Doktrynę tę teologowie opierają na fundamencie dogmatu o nieomylności papieża w sprawach wiary przypisując w ten sposób człowiekowi to, co należy wyłącznie do Boga.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

My to Polacy. Kościół jest polski.Jest ważnym segmentem życia społecznego w kraju, zarówno dla wierzących katolików jak i dla tych, którzy nie uczestniczą w religijnych praktykach.

Komentarz został ukrytyrozwiń
hm
  • hm
  • 21.09.2011 20:06

Ciekawy artykuł, tylko kogo ma Pan na myśli pisząc "w nauczaniu naszego Kościoła " - kto to my?
Bynajmniej nie podpisuję się pod tym.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.