Facebook Google+ Twitter

W Siemianowicach runęła kamienica. Nie ma ofiar śmiertelnych

Trwa akcja ratunkowa w Siemianowicach Śląskich, gdzie dziś późnym popołudniem runęła kamienica. Nie ma ofiar śmiertelnych. Cztery osoby trafiły do szpitala.

Akcja ratunkowa trwa / Fot. Grzegorz FrankiDzisiaj późnym popołudniem runęła jedna z kamienic na siemianowickim Os. Tuwima. W tej chwili trwa akcja ratunkowa, w której oprócz pogotowia ratunkowego, policji i straży miejskiej, uczestniczy kilkanaście jednostek straży pożarnej. Wg słów zastępcy prezydenta Siemianowic, Dariusza Bochenka, nie ma ofiar śmiertelnych. Cztery osoby zostały odwiezione do szpitala. Jedna osoba znajduje się pod gruzami, ale jest z nią kontakt. W budynku mieszkały 22 osoby.

Prawdopodobną przyczyną katastrofy był wybuch gazu. Wszyscy mieszkańcy budynku zostali ewakuowani. Doszczętnie zniszczone zostały wszystkie trzy kondygnacje jednej z dwóch klatek kamienicy, której grozi zawalenie.

Do chwili obecnej nie podjęto decyzji o ewentualnym wyburzeniu. - Miasto zabezpieczy noclegi dla wszystkich poszkodowanych. - Nikt nie zostanie pozbawiony pomocy - zadeklarował obecny na miejscu zdarzenia Bochenek.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.