Facebook Google+ Twitter

W Sieradzu będzie bezpieczniej?

Od kilkunastu dni na jednej z najbardziej ruchliwych ulic - Alei Grunwaldzkiej, trwają prace nad oddzieleniem płotkami pasa drogowego od chodnika.

Tak wygląda płotek. Zobaczymy czy stanie się barierą dla beztroskich pieszych. / Fot. Piotr AndrzejakJest to jedno z kilku przedsięwzięć poprawiających bezpieczeństwo drogowe w mieście. Do decyzji o postawieniu płotków przyczyniły się wnioski dyrekcji dwóch szkół podstawowych i gimnazjum, znajdujących się w pobliżu tej ulicy.

Jak powiedział nam asp. Janusz Grdeń, naczelnik wydziału ruchu drogowego sieradzkiej komendy policji, policjanci pouczali dotąd pieszych, ale tego typu prewencja jest nieskuteczna. Teraz zostaną ustawione płotki i nie powinno już dochodzić do łamania przepisów przez pieszych. Plagą było też przebieganie przez dzieci jezdni w miejscu niedozwolonym, choć na tym odcinku jest kilka oznaczonych przejść dla pieszych.

Takich dzikich przejść jest kilka, choć przejścia oznakowane znajdują się kilka metrów dalej. / Fot. Piotr AndrzejakKolejną inwestycją poprawiającą bezpieczeństwo ruchu drogowego jest budowa progu zwalniającego w okolicach szkoły podstawowej nr 1 przy ul. Kościuszki w Sieradzu. Próg będzie usytuowany na
przejściu dla pieszych. Takie progi powstały już w mieście, między innymi na ul. Broniewskiego i Targowej oraz w okolicach szkół. Poprawiły znacznie bezpieczeństwo w tych miejscach. Nie doszło tam do żadnego potrącenia pieszego. Okazuje się, że to jedyny, w pełni skuteczny sposób na wymuszenie zmniejszenia prędkości.

– Zbliża się koniec wakacji, zadbajmy o bezpieczeństwo naszych pociech i nasze własne – apelują policjanci w białych czapkach.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

a ja tu napisze o dwóch sprawach. Chwała temu co wpadł na pomysł aby poprawić bezpieczeństwo naszych pociech, a druga sprawa , fajnie że ktoś o tym pisze+++

Komentarz został ukrytyrozwiń

A dlaczego oj? Robercie i taka nie zadowolona mina?

Komentarz został ukrytyrozwiń

juz 3 raz ..... + :(

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.