Facebook Google+ Twitter

W Sieradzu pracownicy służb komunalnych uratowali psa

10 grudnia, około godziny 10 Straż Miejska w Sieradzu otrzymała informację, że na rozlewisku rzeki Żegliny, na wysokości MOSiR-u, błąka się młody pies podobny do owczarka niemieckiego. Okazało się, że pies chodził po kruchym lodzie.

Akcja ratowania psa w Sieradzu / Fot. Piotr AndrzejakStraż Miejska o zdarzeniu powiadomiła Urząd Miasta i pracowników Przedsiębiorstwa Komunalnego (PK) w Sieradzu, gdyż to oni na terenie miasta wyłapują bezpańskie zwierzęta. Niestety pracownicy przedsiębiorstwa nie bardzo byli przygotowani do tej akcji. Musieli szukać przede wszystkim długich kaloszy, tzw. woderów, w których mogliby wejść do wody.

Początkowo jedzeniem starali się zwabić psa na brzeg, ale te działania okazały się
bezskuteczne. Aby pomóc psu, położono więc na lód deski i drabinę, z nadzieją, że czworonóg po nich wydostanie się na brzeg. W pewnym momencie jeden z pracowników PK wpadł do wody po kolana. Niestety pracownicy Przedsiębiorstwa Komunalnego mieli problem ze złapaniem psa / Fot. Piotr Andrzejak

O godz. 13.17 pracownicy PK poprosili o pomoc ratowników z PSP w Sieradzu, tymczasem kilkanaście minut później pies sam wyszedł na brzeg. Był bardzo wystraszony i nie chciał dać się złapać. Z pomocą strażaków udało się go schwytać w okolicach ul. Rzecznej. Bardzo wyziębionego i oblodzonego przewieziono do punktu przetrzymywania zwierząt przy Przedsiębiorstwie Komunalnym w Sieradzu, gdzie zajął się nim weterynarz. Akcja ratownicza zakończyła się o godz. 14.36.

Pracownicy służb komunalnych w Sieradzu uratowali psa. Fotogaleria

Pod podanym linkiem można obejrzeć film nagrany przez Sieradzka Telewizję Regionalną z akcji ratowniczej psa
http://www.youtube.com/watch?v=sECVtvRS0c0&feature=player_embedded

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.