Facebook Google+ Twitter

W sierpniu padnie pierwszy klaps na planie "Dywizjonu 303". Nakręci go reżyser filmu "Bogowie"

Łukasz Palkowski, reżyser wielokrotnie nagradzanego filmu "Bogowie", rozpocznie w sierpniu zdjęcia do obrazu "Dywizjon 303".

 / Fot. By nieznany; color: old photos in color [Public domain], via Wikimedia Commons"Dywizjon 303" będzie oparty o książkę Arkadego Fiedlera. Reżyser zamierza jednak pokazać wydarzenia poprzedzające wydarzenia opisane na jej kartach. Akcja obrazu będzie osadzona w latach 1938 - 1940 - informuje serwis filmstart.pl.

Scenariusz napisali Jerzy Skolimowski, Ewa Piaskowska i James McManus. Obecnie trwają przygotowania do filmu. Ma powstać jego zapowiedź, która zostanie pokazana na festiwalu filmowym w Cannes w maju tego roku.

Filmowcy wykorzystają eksponaty krakowskiego Muzeum Lotnictwa Polskiego, warszawskiego Muzeum Wojska Polskiego i londyńskiego Muzeum Sikorskiego. Powstaną też repliki używanych podczas bitwy o Anglię samolotów.Zdjęcia powstaną w Polsce, Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Producenci mają do wykorzystania około 15 mln złotych. Produkcję wesprze Polski Instytut Sztuki Filmowej.

Nie wiemy jeszcze kto wystąpi w filmie. Na ekrany kin ma trafić w przyszłym roku.

303 Dywizjon Myśliwski Warszawski im. Tadeusza Kościuszki to symbol polskiego lotnictwa. Jego udział w bitwie o Anglię przeszedł do historii. Jego piloci dokonali, co najmniej 60 zestrzeleń. Dywizjonowi przypisywano ponad 120 zestrzeleń.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.