Facebook Google+ Twitter

W Skypie tanio już było

Skype wprowadził w 15 europejskich krajach (w Polsce jeszcze nie) zapowiadaną od kilku miesięcy usługę Skype Pro. Miało być taniej, ale chyba będzie drożej.

Fot. Paweł NowakZasady Skype Pro są proste: stała opłata 2 euro miesięcznie, ale za to nielimitowane czasowo rozmowy do krajowych operatorów telefonii stacjonarnej w cenie 3,9 eurocenta za każde połączenie. Dodatkowo każdy nowy klient otrzyma w cenie miesięcznego abonamentu bezpłatną pocztę głosową i obniżki na zakup telefonów współpracujących ze Skype.

Wygląda interesująco, ale tylko na pierwszy rzut oka. W rzeczywistości, przynajmniej dla użytkowników z krajów Europy Zachodniej, Skype Pro to zaowalowana forma podwyżki. Jeszcze niedawno minuta rozmowy przez Skype na telefony stacjonarne do większości krajów Europy kosztowała 1,7 eurocenta. Oznacza to, że zaokrąglając, za 2 euro można było rozmawiać przez 100 minut. Dziś użytkownik, który zdecyduje się na na Skype Pro za 2 euro, nie będzie mógł porozmawiać nawet minuty. Mało tego, aby dodatkowo zmobilizować swoich użytkowników do przejścia na nowe rozwiązanie, Skype wprowadził do dotychczasowego cennika SkypeOut jednorazową opłatę 3,9 eurocenta za każde rozpoczęte połączenie. Tym samym osoba, która chce pozostać przy klasycznym SkypeOut zapłaci za minutę rozmowy nie 1,7 eurocenta, a 4,3 eurocenta!

Wniosek z tego jest dość prosty: opłaca się rozmawiać rzadko i... długo, i to bez względu na to, czy zdecydujemy się na klasyczną wersję cennika, czy Skype Pro.

Nawet po tej podwyżce, rozmowy przez Skype są i tak o wiele tańsze niż w tradycyjnej telefonii naziemnej, szczególnie gdy dzwonimy za granicę. Dlatego wprowadzenie usługi Skype Pro w Polsce, co ma nastąpić jeszcze w tym roku, może być, zważywszy na popularność Skype w naszym kraju, dodatkowym impulsem dla tradycyjnych telekomów do obniżenia stawek za rozmowy.

Dodatkowo Skype podniósł cenę usługi SkypeIn (własnego numeru telefonicznego) do 50 euro na rok.

Decyzja Skype pokazuje, że firma zdecydowała się zdyskontować swoją popularność i chce w końcu zarabiać na oferowanych usługach. Czy jej się to uda? Czas pokaże.


Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Najtaniej wychodzi korzystanie z Betamaxu. Bo na stacjonarne w Polsce można dzwnić za free w limicie 300 minut w ciągu każdych 7 dni. Ilość dni w zależności od firmy córki Betamax od 30 do 120. Można maksymalnie się zarejestrować na 365 dni. Komórki w jednej firmie córce nawet już od 2 ct netto (w PL)- tylko callback. Z komputera lub bramki już od 5 ct netto.
Więcej informacji można uzyskać w www.DzwonDarmo.Com albo jeżeli ktoś jest zaciekawiony to wyjaśnie na priva 042 299 20 29, skype: andrzejlitwa lub gg 193530
Pozdrawiam z Wilna
Andrzej
PS. Fajnie że takie artykuły się pojawiają. Bo na prawdę bardzo dużo ludzi przechodzi z TPSA na voip i... przważnie są bardzo zadowoleni

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.