Facebook Google+ Twitter

W Sławnie odsłonili tablicę upamiętniającą Lecha Kaczyńskiego.

W sławieńskim Ratuszu, podczas uroczystej sesji Rady Miejskiej odsłonięto symboliczną tablicę, która ma upamiętnić wizytę zmarłego tragicznie Prezydenta RP, Lecha Kaczyńskiego, który gościł w Sławnie w maju 2009 roku.

Uroczystego odsłoniecia tablicy dokonał burmistrz Miasta Sławno, Krzysztof Frankenstein. / Fot. Sebastian WoźniakDziś o godz 12 w Sali Konferencyjnej Urzędu Miejskiego w Sławnie odbyła się uroczysta sesja Rady Miejskiej. Na sesję z okazji 695- rocznicy nadania praw miejskich została zaproszona córka nie żyjącej pary prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich, którzy tragicznie zginęli w katastrofie lotniczej pod Smoleńskiem.

Marta Kaczyńska jako gość honorowy sobotnich uroczystości, które oficjalnie zainaugurowały „Dni Sławna” miała odsłonić tablicę upamiętniającą wizytę Lecha Kaczyńskiego w Sławnie, która miała miejsce 14 maja 2009 roku.

Niestety z przyczyn prywatnych nie pojawiła się na uroczystości w Urzędzie Miejskim. Brak obecności Marty Kaczyńskiej usprawiedliwił przybyły do Ratusza poseł Prawa i Sprawiedliwości, Czesław Hoc. Zaznaczył, że Marta Kaczyńska na pewno w najbliższym czasie przybędzie do Sławna, i bardzo jest jej przykro, że nie mogła wziąć udział w uroczystościach. Z kolei poseł Prawa i Sprawiedliwości, Joachim Brudziński podkreślił znaczenie wydarzeń mających na celu upamiętnienie nie żyjącej pary prezydenckiej. Dodał, że realna i ważna polityka, to takie wydarzenia jak te w Sławnie.

Na odsłonięciu pamiątkowej tablicy pojawili się również lokalni samorządowcy, działacze partii razem z Jadwigą Czarnołęską- Gosiewską matką tragicznie zmarłego w katastrofie smoleńskiej Przemysława Gosiewskiego, członka PiS-u.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Wstyd
  • Wstyd
  • 12.05.2012 22:13

Czesław Hoc autorze, Czesław

Komentarz został ukrytyrozwiń
 Jolka
  • Jolka
  • 12.05.2012 19:34

No wiecie , Marta w takiej mieścinie , bez kamer .

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.