Facebook Google+ Twitter

W SLD walczą o władzę

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-05-30 08:49

Grzegorz Napieralski ma nadzieję na wygraną w jutrzejszych wyborach przewodniczącego Sojuszu Lewicy Demokratycznej. Zapewnia, że ma wizję partii i zamierza to udowodnić podczas swojego przemówienia na Konresie SLD.

W Sygnałach Dnia w Programie Pierwszym Polskiego Radia Sekretarz Generalny SLD skomentował też doniesienia prasowe o tym, że o stanowisko szefa partii oprócz niego i Wojciecha Olejniczaka może się ubiegać również Katarzyna Piekarska. Napieralski powiedział, że "Piekarska to znakomita postać i przegrać z nią nie byłoby żadną ujmą".

"Dziennik" informuje, że Katarzyna Piekarska jest gotowa do walki o stanowisko szefa partii. Według gazety była posłanka zgłosi swoją kandydaturę, gdy okaże się, że ani Olejniczak, ani Napieralski nie zdobędą wystarczającego poparcia. "Dziennik" zauważa przy tym, że Piekarska jest dosyć popularna wśród działaczy i nie budzi tylu kontrowersji, co Olejniczak i Napieralski.

Sekretarz Generalny SLD Grzegorz Napieralski powiedział też, że źle się stało, iż na sobotni Kongres Sojuszu nie zostały zaproszone takie osoby, jak Aleksander Kwaśniewski czy Mieczysław Rakowski. Jak powiedział Napieralski, to historyczni przywódcy lewicy, którzy powinni uczestniczyć w Kongresie SLD. Sekretarz Generalny Sojuszu dodał, że to nie on podejmował decyzję w tej sprawie i nie wie, jaki był klucz przy tworzeniu listy osób zapraszanych na Kongres.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.