Facebook Google+ Twitter

W SLD wiosna w pełni, a "wiatr historii wieje w lewo"

Na posiedzeniu Rady Krajowej SLD, przewodniczący Leszek Miller w przemówieniu zwrócił szczególną uwagę na kierunki zmian politycznych widoczne w Europie w wielu krajach, po ostatnich wyborach, w których zwycięstwo odniosły partie lewicowe.

Sonda

Jaka przyszłość czeka SLD w następnych wyborach?

Przewodniczący SLD Leszek Miller zaciera ręce ze szczęścia na wieść, że w Europie idą zmiany polityczne w kierunku na lewo. Przede wszystkim władzę zdobywają w coraz nowych krajach partie lewicowe. "Wiatr historii wieje w lewo - lewica wygrywa wybory w Europie, za trzy lata czas na Polskę" - powiedział Leszek Miller na posiedzeniu Rady Krajowej Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

W trakcie obrad Rady Krajowej w przemówieniu Leszek Miller stwierdził, że jego zdaniem widać już, iż lewica przejmuje władzę w kolejnych krajach europejskich. Powiedział, że nadzieja wstąpiła w serca europejskiej lewicy i większości ludzi, zaczyna się więc lewicowa "Wiosna Ludów". Przewodniczący SLD w trakcie przemówienia złożył gratulacje zwycięzcy niedawnych wyborów prezydenckich we Francji, Francoisa Hollande'owi. W tym kontekście za trzy lata czas na hasło: "Teraz Polska" - zaakcentował Leszek Miller.

W ocenie szefa Sojuszu Lewicy, po latach "dyktatu polityki fiskalnej" oraz nakazu pazernych banków i drenujących kieszenie rynków finansowych - do głosu dochodzi "społeczne podejście do polityki", która zostanie zwrócona w kierunku słabszych.

Jego zdaniem Europa, zwłaszcza UE, potrzebuje nowej ugody, kompromisu między wymogami rynków a wytrzymałością obywateli poszczególnych państw. Tylko silna lewica może dać takie szanse i taki kompromis, rządząca lewica europejska. Bo tylko ona stawia na instrumenty wzrostu gospodarczego, na budowę nowych miejsc pracy, która nie negując potrzeby ograniczenia deficytu budżetowego i długu publicznego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

franio
  • franio
  • 13.05.2012 15:11

W SLD wiosna w pełni, a "wiatr historii wieje w lewo",lecz miller zapomniał o prawdzie-nie w lewo lecz w OCZY!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Sashh
  • Sashh
  • 13.05.2012 14:38

Jak zawieje w lewo to będzie cuchnąć

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bomar
  • Bomar
  • 13.05.2012 14:26

Jeżeli w lewo to wywieje nas na wschód. Ratunku !!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Zuzia Dyndała.
  • Zuzia Dyndała.
  • 13.05.2012 14:06

Pan Leszek Miller to wschodząca Gwiazda Nowej Polskiej Lewicy - która od teraz - z wiatrem - już tylko na lewo.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.