Facebook Google+ Twitter

W Słowiańsku na Ukrainie ruszyła wojskowa ofensywa

Ofensywa ukraińskiej armii rozpoczęła się w Słowiańsku. Nad miastem krążą śmigłowce, do miasta z kilku stron wjechały pojazdy opancerzone. Padły strzały. Są zabici rebelianci.

 / Fot. Zrzut ekranuW Słowiańsku na Ukrainie wśród mieszkańców rośnie napięcie. Nad miastem krążą śmigłowce. Do miasta wjechały pojazdy opancerzone ukraińskiej armii. Mówi się o ośmiu BMD i BTR. Ruszyła operacja antyterrorystyczna. Siły Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Ministerstwa Obrony zlikwidowały trzy punkty kontrolne postawione przez nielegalne formacje zbrojne w północno-wschodniej części miasta. Według informacji MSW Ukrainy podczas starcia zginęło 5 terrorystów a jeden mundurowy został ranny - donoszą kresy.pl. Czy tak zdecydowana reakcja sił rządowych ma coś wspólnego z wczorajszym ostrzelaniem przez nieznanych sprawców śmigłowców w rejonie wsi Rajaleksandrowka oraz nocną próbą zdobycia magazynów broni nikt nie podaje.

Od wydarzeń na Ukrainie zdecydowanie odcina się Moskwa. Rosja nie ma wpływu na organizatorów prorosyjskich protestów na Ukrainie - miał powiedzieć Siergiej Ławrow. Jednocześnie zagroził powtórzeniem scenariusza z Gruzji w roku 2008, gdyby rosyjskie interesy były bezpośrednio zagrożone. Natomiast Putin oświadczył, że jeśli rzeczywiście rządzący reżim w Kijowie zaczął używać armii przeciw ludności wewnątrz kraju, to jest to, bez żadnych wątpliwości, poważnie przestępstwo przeciw własnemu narodowi. Czy naruszenie przestrzeni powietrznej Holandii przez dwa rosyjskie bombowce ma coś wspólnego z sytuacja na Ukrainie prezydent Rosji nie powiedział.Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (8):

Sortuj komentarze:

Dwa rosyjskie bombowce miały naruszyć dziś wieczorem przestrzeń powietrzną Holandii. Holendrzy podnieśli dwa F-16 w celu ich przechwycenia - a to dokładny cytat z innego serwisu :P który najwidoczniej nie boi się drażnić Putina
W tym samym tonie napisał tez obozrevatel.com

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pan Andrzej wypowiada się tak autorytatywnie jakby tym samolotem pilotował. Niestety, moje źródła podały to co napisałem, może Pan Andrzej ma przecieki z radia moskwa?
Loty radzieckich, przepraszam rosyjskich samolotów bojowych "po bandzie" jest dość częstym zdarzeniem, bo ruskie chcą mieć podgląd na Może Północne.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wiceszef SBU poinformował, że wśród zatrzymanych są kadrowi oficerowie Federacji Rosyjskiej - podaje serwis lb.ua

Komentarz został ukrytyrozwiń

Siły bezpieczeństwa Ukrainy podjęły decyzję o całkowitej blokadzie Słowiańska w celu odcięcia separatystów od wsparcia z zewnątrz - podały kresy.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń

Wydaje mi się Panie Marcinie, że zmiana nomenklatury wiąże się z tym, że bandyta działa pod wpływem impulsu, spontanicznie, a terrorysta bardziej systemowo, planowo.Może to też wynikiem tego, że inne osoby oceniają wydarzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń

W Kijowie mówiło się o bandytach, tu o terrorystach.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Od dnia dzisiejszego w przygranicznych z Ukrainą regionach zaczynają się ćwiczenia batalionowych zgrupowań taktycznych Południowego i Zachodniego Okręgów Wojskowych. Oprócz tego lotnictwo wypełni zadania polegające na wykonaniu działań w pobliżu granicy państwowej - powiedział Minister obrony Rosji Siergiej Szojgu na posiedzeniu kolegium resortu obrony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Samozwańczy liderzy tak zwanej Donieckiej Republiki Ludowej ogłosili powszechną mobilizację z powodu rozpoczęcia operacji antyterrorystycznej w Słowiańsku - podały media

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.