Facebook Google+ Twitter

W Słubicach odsłonięto pierwszy na świecie pomnik na cześć Wikipedii

22 października w Słubicach odsłonięto pomnik mający być hołdem dla całej społeczności Wikipedii. Jego pomysłodawcą jest dyrektor administracyjny Collegium Pollonicum, Krzysztof Wojciechowski.

 / Fot. PAP/EPA/Patrick PleulCzterech ludzi wznoszących kulę z puzzli - symbol Wikipedii - tak wygląda pierwszy na świecie pomnik ustawiony dla wszystkich współtwórców tej internetowej encyklopedii.

Pomnik, który stanął na placu Frankfurckim w Słubicach został odsłonięty 22 października przez burmistrza miasta Tomasza Ciszewicza. W uroczystości wzięło udział około stu osób, wśród nich m.in. przedstawiciele polskiej, niemieckiej i akermańskiej społeczności wikipedystów - informuje PAP.

 / Fot. PAP/EPA/Patrick PleulRzeźba ma około 1,7 m wysokości i została wykonana z laminatu o wyglądzie mosiądzu w oparciu o projekt ormiańskiego rzeźbiarza Mihrana Hakobyana.

Czytaj więcej: W Słubiach stanie pierwszy na świecie pomnik na cześć Wikipedii

Inicjatorzy przedsięwzięcia wyjaśnili, że ulokowanie pomnika w Słubicach ma wskazywać na międzynarodowy charakter Wikipedii tworzonej przez wolontariuszy z całego świata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.