Facebook Google+ Twitter

W Słubicach stanie pierwszy na świecie pomnik na cześć Wikipedii

W Słubicach stanie pomnik mający być hołdem dla całej społeczności Wikipedii. Jego pomysłodawcą jest dyrektor administracyjny Collegium Pollonicum, Krzysztof Wojciechowski.

 / Fot. Artist: Mihran Hakobyan Photo?: Adam Czernenko - n/a/(CC BY-SA 4.0)Pomnik będzie miał niemal 2 metry wysokości i stanie na placu Frankfurckim w Słubicach. Ma to był hołd oddany internetowej encyklopedii, którą od 14 lat anonimowo tworzą tysiące ludzi z całego świata.

Jego wykonaniem zajął się ormiański artysta, Mihran Hakobyan, student Collegium Pollonicum. Pomnik został wykonany z laminatu o wyglądzie mosiądzu, w kolorze "starego złota". Składa się na niego sylwetka czterech ludzi unoszących na rękach wykonane w trzech wymiarach logo Wikipedii. Pomnik został sfinansowany w całości przez Urząd Miasta Słubice sumą 62 tysięcy złotych.

Uroczyste odsłonięcie pomnika zaplanowano na 22 października - podaje pclab.pl.

Wikipedia jest najpopularniejszym internetowym źródłem wiedzy w Polsce. Najbardziej aktywnie tworzy ją w tej chwili około 500 osób, choć zarejestrowanych jest dużo więcej. Obecnie w jej zasobach znajduje się ponad 30 milionów haseł dostępnych w 280 językach.

Zobacz: "Głos metra", czyli plebiscyt na najlepszy głos czytający stacje II linie metra wystartował. Można głosować

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.