Facebook Google+ Twitter

W Słupsku otwarto "Radosną Szkołę" i "Pracownię Ceramiczną"

Dwie bardzo ważne inwestycje o charakterze edukacyjnym i kulturalnym uruchomiono z początkiem stycznia w Słupsku. Jedną w ramach programu rządowego dla najmłodszych wcześniej podejmujących naukę w szkole, drugą dla osób niepełnosprawnych.

Słupsk otrzymał w ostatnich dniach dwie interesujące i bardzo ciekawe instytucje o charakterze kształcącym. W Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym im. Unicef - czytamy w serwisie slupsk.pl - zainaugurowano działalność kolejnej przestrzeni edukacyjno–rehabilitacyjnej "Radosna Szkoła na deszcz". To inicjatywa nawiązująca do Rządowego Programu o nazwie "Radosna Szkoła", który został przygotowany na lata 2009-2014. Zakłada on wspieranie organów prowadzących publiczne i niepubliczne szkoły podstawowe oraz ogólnokształcące szkoły muzyczne I stopnia, w tworzeniu odpowiednich warunków do aktywności ruchowej uczniów najmłodszych, w związku z obniżeniem wieku rozpoczynania nauki w szkole.

Finansowe środki na zakup pomocy dydaktycznych dla słupskiej "Radosnej Szkoły na deszcz", zostały wykorzystane na adaptację i modernizację przestrzeni szkolnej, w celu dostosowania ich do indywidualnych potrzeb uczniów, szczególnie w zakresie specjalnych uwarunkowań edukacyjnych. Miejsca zabaw wyposażono w przyrządy, które pozwalają zaspokoić oczekiwane przez dziecko potrzeby ruchowe, m.in. w duże, miękkie klocki-kształtki, piłki w różnych kolorach i wielkościach, materace do zabaw, tory przeszkód, elementy lub zestawy umożliwiające pokonywanie wysokości, a zarazem usprawniające koordynację wzrokowo-ruchową.

Dla tych zadań wydzielono obszar pełniący funkcje edukacyjne i usprawniający małą motorykę oraz kącik relaksu i indywidualnej pracy dziecka. Pomoce dydaktyczne stanowią wsparcie procesu rehabilitacji i stymulacji polisensorycznej, a pozyskana dodatkowo przestrzeń wykorzystywana jest na zajęcia opiekuńczo-wychowawcze i pozalekcyjne, jako alternatywa zajęć świetlicowych. Wykorzystane będą też w zajęciach wczesnego wspomagania rozwoju, prowadzonych na terenie Ośrodka Szkolno-Wychowawczego. W tworzenie i budowę projektu włączyli się również darczyńcy - Fundacja "Zakłady Kórnickie" i Milarex & Morpol Duninowo.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.