Facebook Google+ Twitter

W Smoleńsku doszło do zamachu na prezydenta? Polscy naukowcy badają sprawę

Po tym jak politycy zaczęli coraz głośniej toczyć ostre spory i formułować oskarżenia o "zdradę o świcie" i zamach na prezydenta, pojawił się pomysł w gronie polskich naukowców (bez słynnych profesorów z USA), aby podjąć próbę wyjaśnienia przyczyn katastrofy smoleńskiej. I podjęto, ale w tajemniczych okolicznościach.

Sonda

Polscy naukowcy:

 / Fot. Kuźniar, domena publicznaMedia podały zaskakującą informację, że grupa polskich naukowców, z dala od mediów i polityków, bada katastrofę smoleńską. Nie stoi za nimi ani rząd, ani Antoni Macierewicz, ani opozycja. Czy wiadomo, co próbują ustalić? Wiadomo.

Ale po kolei. Naukowcy podjęli badania "na własną rękę". Postanowili korzystać z dostępnych materiałów. Pragną przede wszystkim wyjaśnić, co doprowadziło do wypadku samolotu i do tragedii - pisze dziennik.pl.

Profesor Marek Czachor z Katedry Fizyki Teoretycznej i Informatyki Kwantowej Politechniki Gdańskiej ujawnił trzy ogólnikowo brzmiące zdania z planu badań. Badacz powiedział, iż "badamy ten materiał, który jest nam dostępny. Ale nie zależy nam na rozgłosie w mediach. Dlatego będziemy informować opinię publiczną dopiero po zakończeniu prac".

Przypomnijmy, że już wcześniej, szef Polskiej Akademii Nauk prof. Michał Kleiber, apelował do polityków i naukowców, aby badaniem katastrofy smoleńskiej zajęła się niezależna grupa uczonych. Apel nie pozostał bez odzewu.

"Dziennik" pisze, że naukowcy będący w składzie świeżego zespołu, który bada tragedię smoleńską, przeprowadzą szereg symulacji, przeanalizują dostępną dokumentację szczątków Tu-154M i podejmą próby wyjaśnienia, jak wyglądały ostatnie chwile przed katastrofą. Chcą też zbadać, czy skrzydło samolotu mogło się oderwać po uderzeniu w brzozę i co wpłynęło na zmianę toru lotu samolotu tuż przed jego upadkiem.

Bardzo istotne, że zespół naukowy chce pracować w tajemnicy, bez udziału polityków i dziennikarzy. Dopiero, jak zapowiadają badacze, po pierwszych ustaleniach lub po zakończeniu badań, podane zostaną wyniki ich prac badawczych.

Profesor Marek Czachor wyjaśnił, że zgodnie z postanowieniem grupy naukowej, nie będzie żadnych kontaktów z mediami. Chodzi o to, że nic dobrego z takich kontaktów nie wynika, choćby z tego powodu, że normalne w środowisku naukowym wątpliwości i spory, będą nieuchronnie interpretowane jako kłótnie i deklarowanie się po konkretnej stronie. Jak mówi prof. Czachor, naukowcy wolą "poczekać na solidne wyniki, oczywiście, jeżeli uda się je uzyskać, mając ograniczony dostęp do wiarygodnych danych".

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (19):

Sortuj komentarze:

niezalezny
 • niezalezny
 • 22.04.2012 18:05

wedlug komisji macierewicza jeszcze putin i fidel castro

Komentarz został ukrytyrozwiń
red
 • red
 • 22.04.2012 16:07

Najlepiej gdyby w śledztwo zaangażowali się niezależni od Putina .....

Komentarz został ukrytyrozwiń

"nie znam w historii swiata wypadku kiedy cale dowodztwo kraju wraz z prezydentem pakuje sie do jednego samolotu.."
=================
Wlasnie, kto ten wylot w ten wlasnie sposob zaplanowal? Kto jest odpowiedzialny za takie zagraniczne ekspedycje glow panstwa? Czy nie czasem Tusk. Sikorski, Arabski&CO?

Komentarz został ukrytyrozwiń
kutas
 • kutas
 • 22.04.2012 14:21

nie znam w historii swiata wypadku kiedy cale dowodztwo kraju wraz z prezydentem pakuje sie do jednego samolotu i odlatuje w niesprzyjajacych warunkach pogodowych by pokusic sie o ladowanie w ekstremalnych warunkach.w ten sposob narazili na posmiewisko caly kraj.takie cos moglo zdarzyc sie tylko w polsce

Komentarz został ukrytyrozwiń

"Niezależny" Marek Czachor to ten od konferencji Zespołu Macierewicza?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sam fakt natychmiastowego odrzucenia mozliwosci zamachu i natychmiastowego lansowania wersji o bledzioe pilotow i śmierci wszyskich osób kilka minut po katastrofie świadczy o umyślnym zaniechaniu zbadania ewentualnego zamachu, który w każdym takim przypadku powinien być wzięty pod uwagę.

Nadal niewyjaśniona sprawa tego, skąd Sikorski wiedział o śmierci wszystkich osób kilka minut po katastrofie, lub jak twierdzą niektórzy, już przed katastrofą (ruchomy czas katastrofy byl kilka razy dopasowywany) jest rowniez okolicznością ktora powinna zostac priorytetowo zbadana przez polskie służby specjalne jako anomalia z zakresu jasnowidzenia.

Komentarz został ukrytyrozwiń
tomek
 • tomek
 • 22.04.2012 13:33

Czemu usuwasz wpisy,każdy ma prawo wypowiedzieć swoje zdanie.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Polecam wywiad: "Zjawisk fizycznych i myślenia logicznego nie da się oszukać".

Komentarz został ukrytyrozwiń
tak będzie
 • tak będzie
 • 22.04.2012 12:54

@ Myślący samodzielnie - każde pieniądze warto wydać by zdrajców złapać osądzi, a póżniej zutylizować!

Masz zatrute spojrzenie na sprawę ,katastrofy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Myślący samodzielnie
 • Myślący samodzielnie
 • 22.04.2012 12:50

"niezależna grupa uczonych"???. Ciekawe za czyją kasę to robią? Bo nie uwierzę, ze za free. Dziś wszystko od kogoś zależy. Kto płaci tego będzie prawda.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.