Facebook Google+ Twitter

W Smoleńsku zatrzymano polskich dziennikarzy

Żołnierze ochraniający lotnisko Siewiernyj w Smoleńsku, zatrzymali czwórkę polskich dziennikarzy, którzy chcieli podejść do wraku rządowego samolotu TU-154M, który uległ katastrofie 10 kwietnia.

Wrak Tu-154M / Fot. PAP/YURI KOCHETKOVJak podaje TVN24 wśród zatrzymanych są: Marek Osiecimski z TVN24, operator "Faktów" Jurij Kołtowicz, dziennikarka TVP Arleta Bojke i Przemysław Marzec z RMF FM. Do zatrzymania doszło, gdy dziennikarze usiłowali zbliżyć się do wraku TU-154M, by sprawdzić, jak zaawansowane są prace nad jego zabezpieczniem. Zarzut, jaki postawiono dziennikarzom to wejście na teren wojskowy.

Według Osiecimskiego zatrzymanie miało miejsce poza terenem lotniska Siewiernyj. Dziennikarzom zabrano paszporty i akredytacje. Przebywają oni w budynku na terenie lotniska.

"W tym momencie jestem przesłuchiwany przez żołnierza na lotnisku Siewiernyj. Pytania są podstawowe: jak się nazywamy, gdzie pracujemy i - przede wszystkim - dlaczego znaleźliśmy się na terenie lotniska. To nie do końca jest zgodne z prawdą, bo na terenie lotniska, jako żywo, się nie znaleźliśmy" - mówi Osiecimski.

Dodaje przy tym, że gdy dziennikarze podeszli do miejsca, gdzie widać wrak, poprosili o zgodę dwóch żołnierzy. Ci obiecali, że zaprowadzą ich w jego pobliże, jednak ostatecznie okazało się, że jest to forma pułapki i reporterów zatrzymano.

W sprawie dziennikarzy interweniował polski konsulat.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (21):

Sortuj komentarze:

Roman Kozminski
 • Roman Kozminski
 • 01.10.2010 19:45

No to Rosjanie wypuścili naszych żurnalistów.Ale Rosjan trzeba cywilizować -miłością!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tia... dla zwolennika PiS dzień kiedy kogoś nie obrazi to dzień stracony... Róbcie tak dalej chłopaki:-))) a następne wybory wygracie w cuglach:-)))))))

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
 • czytelnik
 • 01.10.2010 18:48

Jak patrze na te czerwone kciuki w komentarzach obojętnych to chce mi się rzy.....Panie Degler tylko dziwic sie pozostaje, że toczy pan dyskusje w takim towarzystwie, z kim?

Komentarz został ukrytyrozwiń
czytelnik
 • czytelnik
 • 01.10.2010 18:35

Bywam tu rzadko, ale zawsze kiedy otwieram stronę czuję zażenowanie i wstręt. Jak tacy ludzie jak pani Kowalczyk, wielki komentator Makieła, czy Kolebuk mogą żyć w Polsce?. Drodzy DO należy spakować manatki i won do przyjacioł Moskali. Tylko plujecie, żadnej dyskusji , plucie , plucie i nic więcej. Gdybym miał taką Mamę jak red. Kowalczyk to chyba spaliłbym się ze wstydu. Nie "obcyndalajcie " się, opluwajcie dalej , bo bez tego nie potraficie zyc. A teraz kasujciejcie ten komentarz bo tylko to potraficie, oszołomy z drugiej strony.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ja pierniczę, ale niektórzy są wytresowani.
Tyle że nie zwrócili uwagi, że:
- zatrzymano dziennikarzy z zaprzyjaźnionych stacji
- problem ma wasz ukochany rząd

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.10.2010 17:34

Zatrzymani dziennikarze zachowali się jak dzieci.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Sprawą dziennikarzy powinno zająć się polskie MSZ, póki co pan Bosacki niewiele miał do powiedzenia. Może polska strona wyśle gumowe rosomaki, mogą być 2?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Roman Kozminski
 • Roman Kozminski
 • 01.10.2010 16:34

To dziwne bo przez prawie sześć miesięcy wszyscy tam chodzili,nawet kołchozowy burek.Nagle dzisiaj aresztuje sie dziennikarzy.Dostaliśmy pstryczek w nos! To kolejne upokorzenie.

Komentarz został ukrytyrozwiń
 • Autor usunął profil
 • 01.10.2010 16:14

Powinni się cieszyć, że za wtargnięcie bez zezwolenia na teren wojskowy jeszcze żyją, co by było, jak wartownikiem okazał by się wystraszony rekrut i pociągnął by z karabinu po nich..... Kolejne ofiary? Kolejna woda na młyn dla mediów? Poczekamy na ostateczne informacje i wszelkie spekulacje chyba są zbędne.:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Panie Jerzy - wszystkie dwa! Oczywiście!
A tak na serio: http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,8451955,Polscy_dziennikarze_zatrzymani_w_Smolensku.html

"Jak powiedział w rozmowie z Radiem TOK FM radca polskiej ambasady w Moskwie Paweł Koć ze wstępnych ustaleń wynika, że reporterzy próbowali się nielegalnie dostać na teren wojskowy.

- Dostaliśmy informację, że grupa naszych dziennikarzy weszła na teren wojskowych zakładów remontowych w Smoleńsku. Zostali zatrzymani przez tamtejszą ochronę. Po interwencji konsula i przedstawiciela smoleńskiej administracji zostali wypuszczeni - relacjonuje radca ambasady. Kilka godzin później część dziennikarzy spróbowała jeszcze raz dostać się na chroniony teren. - Tym razem zatrzymały już ich służby wojskowe. Z tego, co my wiemy, nasi obywatele, niestety, złamali przepisy - dodaje Koć.

Konsul interweniował już w sprawie zatrzymania w jednostce wojskowej i u władz obwodowych."

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.