Facebook Google+ Twitter

W sobotę adwokaci udzielą bezpłatnych porad prawnych

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-05-08 22:58

W ponad 130 polskich miastach adwokaci będą udzielali jutro bezpłatnych porad prawnych. To akcja zorganizowana przez Naczelną Radę Adwokacką. Jej rzecznik Paweł Rochowicz tłumaczy, że jest to największa tego typu akcja w Polsce. W tej akcji bierze udział ponad sześciuset adwokatów.

Adwokaci od bardzo dawna spontanicznie pomagają wszystkim potrzebującym, których nie stać na prawnika. Tego typu inicjatywy były organizowane na skalę regionalną. Jednak po raz pierwszy ma ona zasięg ogólnopolski.

Jutrzejsza akcja ma na celu zmianę wizerunku adwokatów i zbliżenie ich do potencjalnych klientów. Mecenasi chcą też pokazać, że prawnicy nie są "z innego świata" i że każdy może i powinien korzystać z ich usług.

Adwokaci twierdzą, że polskie społeczeństwo charakteryzuje się bardzo niską świadomością prawną. Ich zdaniem ludzie zgłaszają się do prawnika wtedy, gdy sprawa jest bardzo skomplikowana albo trafi już na wokandę sądową. Wiele osób nie zdaje też sobie sprawy z tego, że przysługuje im prawnik z urzędu.

Sobotnia akcja potrwa od godziny 9 do 15.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.