Facebook Google+ Twitter

W sobotę było święto gospodyń domowych - eleganckich kobiet?

Gospodyni domowa - strażniczka domowego ogniska. Wie doskonale jak wywabić plamę, zrobić chłodnik w upalny dzień, utulić płaczącego malucha i przywitać z rana pączkami domowej roboty. Jej dom jest ciepły, zadbany i pachnie szarlotką.

''Kobieta jest osią, na której kręci się cały dom z wszelką rozmaitością swoich żywiołów''.

Gospodyni domowa zwana często panią domu lub kurą domową, zajmuje się głównie utrzymaniem domu i wychowaniem dzieci. Pracuje na etacie sprzątaczki, kucharki, zaopatrzeniowca, praczki i opiekuna. Niestety, status gospodyni domowej nie ma wysokiego prestiżu w naszym społeczeństwie. Pewnie wiąże się to z ''wyświechtanym'' wizerunkiem tzw. kury domowej, która jest postrzegana jako nieuśmiechnięta, niezadbana, zakompleksiona kobieta o małej wiedzy.

Nic bardziej mylnego. Dzisiejsze panie domu, to w większości eleganckie kobiety, mające wiele talentów i pasji. Choć zawód gospodyni domowej nie jest zawodem oficjalnym, jednak w rankingu poszukiwanych pracowników zajmuje jedno z czołowych miejsc. W dzisiejszych czasach, zatrudnienie osoby, która fachowo zaopiekuje się domem, bywa często koniecznością.

Jak sprawić przyjemność gospodyni domowej w dniu jej święta? Bardzo prosto! Zamknąć kuchnię na cztery spusty, wyrwać panią domu na spacer, dobrą kolację lub lody. W tym dniu, deska do prasowania niech kojarzy się jej z podstawką na książkę, a miotła tylko i wyłącznie z "pojazdem latającym".

Równouprawnienie kobiet i mężczyzn sprawiło, że coraz częściej zdarzają się przypadki, że to mężczyzna rezygnuje z pracy i zajmuje sie domem. Jego partnerka w tym czasie zarabia pieniądze i robi karierę zawodową. Dlatego też, wszystkim kurom i kogutom domowym życzmy wszystkiego najlepszego!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (3):

Sortuj komentarze:

Ale "gospodarz domowy" to jakoś dostojniej brzmi, choć nienaturalnie, prawda?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Pozdrawiam i bardzo dziękuję

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zgadzam się z Tobą, Petronelo i oddaję głos na twój artykuł!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.