Facebook Google+ Twitter

W sobotę inauguracja Święta Morza 2013

Huk salutu armatniego z historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica” obwieści mieszkańcom Trójmiasta rozpoczęcie Święta Morza.

 / Fot. materiał organizatoraTegoroczne obchody Święta Morza jutro (w sobotę) w samo południe zainauguruje Huk salutu armatniego z historycznego niszczyciela ORP „Błyskawica”. W organizację obchodów zaangażowało się kilka podmiotów, m.in. Miasto Gdynia, Liga Morska i Rzeczna, Pomorski Okręgowy Związek Żeglarski oraz Marynarka Wojenna RP.

W Sobotę (22 czerwca) w Klubie Marynarki Wojennej „Riwiera” (Gdynia, ul. Zawiszy Czarnego 1) zostanie otwarta wystawa malarska „Polska Marynarka Wojenna”, na Zatoce Gdańskiej rozpoczną się dwudniowe IV Regaty o Puchar Rektora-Komendanta Akademii Marynarki Wojennej i Komandora Jacht Klubu Marynarki Wojennej „Kotwica”.

Tego samego dnia, ale w Świnoujściu, w ramach obchodów Święta Morza odbędzie się turniej „Miasta Okręty” o „Złotą Kotwicę Dowódcy Marynarki Wojennej RP. Będzie w nim rywalizować młodzież z Lublina, Krakowa, Poznania, Torunia i Gniezna.

 / Fot. Materiał MW RPNatomiast o godzinie 14:00, nadal w Świnoujściu, zostanie wprowadzona do marynarskiego obiegu, czyli „wodowana” i „ochrzczona” nowa moneta Narodowego Banku Polskiego z wizerunkiem okrętu transportowo-minowego ORP „Lublin”, a o godzinie 16:00 Orkiestra Wojskowa da koncertu dla mieszkańców i turystów.

Zapoznaj się ze szczegółowym programem Święta Morza.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.