Facebook Google+ Twitter

W sobotę kolejne walki pseudokibiców?

 • Ewa Bo
 • Data dodania: 2012-06-15 10:47

Na sobotni mecz przybędzie do Polski kilkuset rosyjskich "ultras", stadionowych chuliganów.

 / Fot. Ewa KrzysiakRMF FM, powołując się na rosyjską gazetę "Kommiersant", informuje, że w sobotę przybędzie do Polski grupa kilkuset rosyjskich "ultras". Kibice Spartak Moskwa twierdzą, że chodzi o ustawkę z polskimi kibolami.

Zobacz co się działo w Strefie Kibica

"Spotkania prawdopodobnie odbędą się na peryferiach bez wcześniejszych uzgodnień, gdyż miasto jest nieduże, a policji wiele (...) Po prostu polscy kibice pretendują do tytułu najdzikszych w Europie. Nie rozróżniają zwykłych kibiców od ultrasów. Jeśli przyjechałeś wesprzeć swoją drużynę, to bądź gotów uczynić to również przy użyciu pięści. My z takim podejściem się nie zgadzamy" - powiedział dziennikowi "Kommiersanta" fan Spartak Moskwa.

Przed i po meczu Polska-Rosja doszło w stolicy do zajść, podczas których zatrzymano 184 osoby (także nieletnie), w tym 156 Polaków. Część stanęło już przed sądem.

Przeczytaj pierwsze wyroki dla pseudokibiców zatrzymanych w dniu meczu Polska-Rosja

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

ORMO
 • ORMO
 • 15.06.2012 22:56

NIE SIEJCIE SCHIZY STRACHU NA TEMAT KRUCJATY IWANÓW ...strach się bać od tych sensacyjnych prognoz.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Czytelnik
 • Czytelnik
 • 15.06.2012 16:32

Każdy ruch mający w przedrostku łacińskie określenie „ultra…” oznacza w praktyce skrajność. Obojętnie, czy są to ugrupowania ultraprawicowe, ultra faszystowskie, czy ultralewicowe niosą wraz z sobą niepokój i ogromny margines ryzyka. Każdorazowe pojawienie się ich na scenie politycznej, czy społecznej nie wzbudza zaufania właśnie przez skłonność do absolutystycznego sposobu manifestacji swoich poglądów.

Komentarz został ukrytyrozwiń
INNY WINK
 • INNY WINK
 • 15.06.2012 16:24

marudzisz grzesiu jak moja baba ona udajeze plotami się niezajmuje a wie najwięcej czasem myłse ze powinna iść napoliutyka

Komentarz został ukrytyrozwiń
9703
 • 9703
 • 15.06.2012 16:06

To tak jak z wierzącymi. Jedni wierzą, drudzy mocno wierzą stając się fanatykami wypaczają wiarę a trzeci jedynie "wierzą".

Komentarz został ukrytyrozwiń
sceptyk
 • sceptyk
 • 15.06.2012 15:39

Poza tym tak na zdrowy rozum wystarczy skojarzyć, kto otrzymuje od Batki Putina darmowe bilety kolejowe i diety umożliwiające kilkuset złotowe napiwki... No, kto? Odpowiedź jest tylko jedna żołnierze, czynownicy, prowokatorzy, zbóje ubrani w kostiumy kibiców. A na to się nabiera robiąca w portki wadza Stolicy i Najjaśniejszej RP pozwalając im na świętowanie tuż przed ważnym meczem. Telefon do zestrachanego Tuska dopełnia czary goryczy i upodlenia naszych wybrańców. Jeżeli ta atmosfera jest sportowa, to w takim razie ja jestem Krezusem.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Obserwator
 • Obserwator
 • 15.06.2012 15:32

Przypominają komunistów, którzy chcieli ponoć dla ludzkości dobrze, więc żelazną pięścią poprowadzili biedny, ciemny lud do krainy szczęśliwości. Skutek jest wszystkim aż nazbyt dobrze znany

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polemista
 • Polemista
 • 15.06.2012 15:28

Rzeczywiście można tam między innymi przeczytać: ... wykorzystują takie elementy jak: balony, wyroby papiernicze (serpentyny, konfetti, kolorowe kartony), folie, wyroby z tkanin (flagi na kijach, sektorówki, transparenty), zarówno podłużne z tekstem lub mniejsze na dwóch kijach. Oprawy mają rozmaitą formę, począwszy od choreografii utworzonych z jednolitego materiału do skomplikowanych, kilkuczęściowych prezentacji w których wykorzystuje się różne elementy. Często oprawy są podświetlane za pomocą środków pirotechnicznych: rac, (rzadziej flar lub pochodni), stroboskopów, różnego rodzaju fajerwerków (tzw. wulkanów, ogni bengalskich, ogni rzymskich, zimnych ogni), itp. Często wykorzystywane są także świece dymne. Niekiedy oprawa złożona jest wyłącznie ze środków pirotechnicznych.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Polonista
 • Polonista
 • 15.06.2012 15:24

Panie Piotrze, najpierw pyta Pan o brakujący cudzysłów, a kiedy otrzymuje Pan prostą odpowiedź, szuka Pan sensu pozostając w sprzeczności z poprzednim żądaniem. Wystarczy spojrzenie do WIKIPEDII http://pl.wikipedia.org/wiki/Ultras_%28sport%29 aby zrewidować przedstawione przez Pana opinie o ultrasach , gdzie cudzysłów nie został przez Pana użyty. Proszę więc nie wprowadzać niepotrzebnego zamieszania do dyskusji, bo nie dotyczy ona istoty tematu artykułu. Jeśli chce Pan zabłysnąć wiedzą na temat Ultrasów, czy ultrasów polecam najpierw przestudiować obfite materiały źródłowe, a dopiero później sugerować komuś błędy. Niestety, pomija Pan tak nieistotne szczegóły, jak skrajnie niebezpieczne metody manifestowania swojej miłości do drużyny, jak race świetlne, granaty i rozwijane transparenty. Notabene Zimoch proponuje coś sprzecznego z obowiązującym prawem. Pozdrawiam Pana serdecznie i jeżeli zechce Pan przedłużać tę dyskusję podam Panu swój kontakt na priv. Tu nie ma za wiele miejsca na tak ważne, ale bardzo szczegółowe dywagacje.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jolka
 • Jolka
 • 15.06.2012 15:07

Niektóre środowiska polityczne marzą o takim scenariuszu . Czy jest sens podgrzewania atmosfery ? Na wschodniej granicy będzie sito , chuligani nie wjadą .
Bojówki Sakiewicza pewnie w gotowości.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Cudzysłów widzę. W jakim celu został zastosowany? Ponieważ ja go odebrałem jako wyodrebnienie nazwy własnej ;)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.