Facebook Google+ Twitter

W sobotę kolejny mecz polskich siatkarek w mistrzostwach świata

W sobotę o godzinie 7 naszego czasu polskie siatkarki zmierzą się z kolejnym rywalem -Tajwanem. Tajwanki są objawieniem turnieju w Japonii i z pewnością przeprawa z tą drużyną nie będzie dla naszych zawodniczek zbyt łatwa.

W sobotę rano "Złotka" zmierzą się z objawieniem grupy A - Tajwanem. Będzie to z pewnością mecz decydujący o pierwszym miejscu w grupie. Zespół Tajwanu od początku mistrzostw zaskakuje wszystkich swoją wysoką dyspozycją. Na dzień dobry Tajwanki odprawiły z kwitkiem gospodynie Japonki 3:1, co odbiło się szerokim echem w świecie siatkówki. Następnego dnia wygrały z outsiderem Kenią 3:0, a następnie stoczyły ciężki bój z zawsze groźnymi Koreankami zakończony wynikiem 3:2.

Ich znakiem rozpoznawczym stała się znakomita obrona oraz skuteczne ataki. Ponadto doskonale funkcjonuje współpraca obrony z blokiem oraz rozgrywającej z atakującymi. Tajwan nie ma doświadczenia międzynarodowego. Jest mistrzem Uniwersjady, raz startował w turnieju Grand Prix w 1994 (12-ostatnie miejsce). Najgroźniejszą zawodniczką w zespole jest środkowa bloku Lin Chun Yi, znakomicie blokująca oraz atakująca. Jedno jest pewne - jutro polskie siatkarki będą miały trudną przeprawę w meczu z egzotycznym rywalem.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.