Facebook Google+ Twitter

W sobotę masowe protesty przeciw ACTA. Europa idzie w ślady Polski

W sobotę Europę zaleje fala protestów. Słowenia i Czechy wstrzymały ratyfikację ACTA. Rumunia może pójść w ich ślady po ustąpieniu premiera, który "nie wiedział po co podpisano umowę". Słoweńska ambasador nawołuje do manifestacji.

Protesty przeciw ACTA w całej UE / Fot. print screenW styczniu w Tokio ambasadorowie 22 krajów Unii Europejskiej złożyli podpisy pod ustawą ACTA. Pięć krajów, Cypr, Estonia, Słowacja, Niemcy i Holandia, nie zrobiło tego. Mówi się, że jest to kwestia kilku tygodni. Czy aby na pewno?

11 lutego Dniem Przeciwko ACTA

W sobotę odbędą się manifestacje w całej Europie - od Cypru po Zatokę Botnicką. Protestować będą mieszkańcy wszystkich krajów Unii Europejskiej. Internauci skrzykują się tradycyjnie na Facebooku. Na ogólnoeuropejskiej stronie wydarzenia wyraźnie widać jak dużą skalę obiorą protesty. Można zauważyć, że najwięcej manifestacji planują Francuzi i Niemcy.

Na Google Maps oznaczono nawet miejsca, w których odbyły się bądź odbędą się demonstracje. Po kliknięciu na wirtualną pinezkę ukazuje się data wydarzenia i link do jego strony na Facebooku.


Dokumenty Parlamentu Europejskiego w sprawie ACTA. Zobacz kto i jak głosował

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (4):

Sortuj komentarze:

Palipies
  • Palipies
  • 08.02.2012 23:56

Powstaje Nowa Siła w Polsce.
Masz dosć tych samych ludzi zabijających sie o stanowiska, napychających kieszenie naszymi pieniędzmi, podejmujacych decyzje bez naszej zgody?
Nie chcesz juz słuchać o matactwach, aferach i korupcji? Nie możesz patrzeć, jak Polski rząd rozsprzedaje nasz kraj i robi wszystko by nam wiodło się gorzej?
Dołącz do nas. Powstaje młode ugrupowanie oparte na wykształconych i młodych ludziach, bez znanych twarzy i osób zasiadających w rządach od lat 80tych. Pomóż zmienić naszą ojczyznę. Jeśli nic nie zrobimy teraz, to kiedys, obudzimy się i moze byc za późno...
www.eksperckie.fora.pl

Komentarz został ukrytyrozwiń
Saba
  • Saba
  • 08.02.2012 20:59

Od Polski dużo rzeczy się zaczynało, ale nie wszystko dobrze się kończyło. Miejmy nadzieję , że tym razem będzie inaczej bo jak nie to Francję czekają potężne zamieszki!!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń

Premierowi trzeba by publicznie tę mapę pod oczka podstawić... (Żeby nie cyganił, że o niczym nie wie).

Komentarz został ukrytyrozwiń
kolos
  • kolos
  • 08.02.2012 19:36

Skąd te protesty?Przecież nasz premier przekonywał,że inne kraje podpisały ACTA bez żadnych zastrzeżeń.Czyżby uczestnicy tych masowych protestów byli szantażystami wymuszającymi na Polsce okresloną politykę międzynarodową?Zakrawa to na zorganizowany, międzynarodowy spisek wymierzony przeciwko naszemu premierowi.
Może Tusku powinien zaprosić ich na debatę?Palnie mówkę wstępną,da sie wygadać plebsowi,pokręci sie na krześle,uśmiechem zbędzie niewygodne pytania i z powagą godną "człowieka roku" przekona wszystkich,że z powagą przyjmują uwagi z sali,ale zdania i tak nie zmieni.
Tak więc rządzie "nierządzie"-wykaż się inicjatywą i przekonaj Europę,że się nie pomyliłeś.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.