Facebook Google+ Twitter

W sobotę pierwszy ogólnopolski turniej kyudo we Wrocławiu!

Rozpoczynający się w sobotę I Wrocławski Ogólnopolski Turniej Kyudo będzie okazją do zobaczenia na żywo, na czym polega strzelanie z japońskiego łuku. Swój udział zapowiedziało około trzydziestu pięciu zawodników. Wstęp wolny!

Kolejne spotkanie treningowe Wrocławskiego Stowarzyszenia Kyudo upłynęło pod znakiem przygotowań do I Wrocławskiego Ogólnopolskiego Turnieju Kyudo, który rozpocznie się w sobotę o godz. 11 w hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego przy ul. Przesmyckiego.

Plakat informujący o imprezie / Fot. Archiwum Wrocławskiego Stowarzyszenia KyudoCoraz liczniejsza grupa wrocławskich kyudoków - jest nas już ponad dwadzieścia osób - nie miała w Wystawa informująca o turnieju i historii oraz zasadach kyudo na ulicy Oławskiej we Wrocławiu / Fot. Adam Deglerciągu ostatnich dwóch tygodni wielu okazji do strzelania z japońskiego łuku. Większą część spotkań pochłaniają sprawy organizacyjne skupione wokół zbliżających się mistrzostw. Dwoi się i troi prezes stowarzyszenia, Tomasz Czujowski, żeby zapiąć wszystko na ostatni guzik. Trzeba przygotować flagi sponsorów, nagrać transport, zapewnić wyraźne numerowanie zawodników, zorganizować spotkanie w restauracji z sushi z senseiem, czyli nauczycielem kyudo, który będzie sędziował na zawodach, przygotować stojaki na łuki.

Wrocławskie Stowarzyszenie Kyudo na treningu w Obornikach Śląskich. W kimonie siedzi Christian Ofenbauer, prezydent austriackiego Związku Kyudo, należącego do światowej federacji kyudo (All Nippon Kyudo Federation) / Fot. Archiwum Wrocławskiego Stowarzyszenia KyudoWrocławskie Stowarzyszenie Kyudo jest młodą organizacją, nie ma nawet pół roku. Dlatego można uznać za sukces fakt, że zdecydowaliśmy się podjąć realizacji takiego przedsięwzięcia, jakim są ogólnopolskie mistrzostwa w tej jeszcze bardzo mało znanej, ale niezwykle interesującej sztuce walki. Swój udział zapowiedzieli miłośnicy kyudo z Pabianic i Warszawy. W sumie ma startować w zawodach około trzydziestu pięciu osób. Zawodnicy będą oddawać strzały w grupach po siedem osób. Zachowana zostanie przepisowa odległość, w jakiej powinien znajdować się łucznik od tarczy, czyli dwadzieścia osiem metrów. Sędzia, Japończyk z tytułem mistrzowskim w kyudo, będzie korzystał ze specjalnych formularzy, w których zanotuje osiągnięcia poszczególnych zawodników. Zwycięzcą zostanie ten, kto trafi największą liczbę razy do tarczy o średnicy czterdziestu centymetrów. Każdy zawodnik powinien oddać dwadzieścia cztery strzały w dwunastu kolejkach, jeśli impreza potoczy się zgodnie z przyjętymi założeniami. Zakończenie planowane jest na godzinę 19.

Celem jest oczywiście zwycięstwo, ale dla samych strzelców będzie to jednocześnie okazja, żeby spotkać się z innymi osobami uprawiającymi tę dyscyplinę, nawiązać kontakty i pójść na piwko (dla bezpieczeństwa - bez łuków).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Szkoda, że takim drogim: link -dzisiaj-najdrozej,id,t.html
Ale dzieje się...

Komentarz został ukrytyrozwiń

Gratulacje za info i artykuł.

Wrocław jest niesamowitym miejscem.

Tutaj nie można się nudzić :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.