Facebook Google+ Twitter

W sobotę rozegrane zostaną w Warszawie mistrzostwa Polski w qudditchu. To sport ze świata Harry'ego Pottera

Każdy, kto czytał książki lub oglądał filmy o Harrym Potterze zetknął się z czarodziejskim sportem, quidditchem. 16 stycznia czekają nas mistrzostwa Polski w tej dyscyplinie.

 / Fot. Kadr z filmu/YouTube16 stycznia w Warszawie rozegrane zostaną mistrzostwa Polski w qudditchu. Dwie nasze najlepsze drużyny wezmą udział w zawodach European Qudditch Cup, czyli pucharze Europy w Gallipoli.

W stołecznym turnieju zagrają trzy drużyny Polskiej Ligi Quidditcha: Kraków Dragons, Quidditch Hussars, Warsaw Mermaids.

Mistrzostwa wystartują 16 stycznia o godzinie 12, na boisku przy Szkole Podstawowej nr 29 przy ul. Fabrycznej 19 w Warszawie.

Plan turnieju przedstawia się następująco:

11.00 - rejestracja zawodników, warsztaty sędziowskie
12.00 - Kraków Dragons vs Warsaw Mermaids
13.00 - Warsaw Mermaids vs Quidditch Hussars
14.00 - Quidditch Hussars vs Kraków Dragons.

Zasady gry reguluje IQA, czyli Międzynarodowa Liga Quidditcha. Organizatorzy zapraszają wszystkich chętnych do kibicowania. W tym celu stworzony wydarzenie na Facebooku.

Na czym polega quidditch? To gra znana z książek i filmów o Harrym Potterze. Mecz rozgrywają dwie drużyny na miotłach (to atrybut czarodziejów). Celem jest zdobycie większej liczby punktów niż przeciwnik. Mecz kończy się, gdy jedna z drużyn zdobędzie tzw. złoty znicz, za co otrzyma 150 punktów. W świecie J.K. Rowling znicz był latającą kulą, którą bardzo trudno było schwytać (jednym z najelpszych szukających był Harry Potter). W meczach przeprowadzanych w mugolskim świecie zawodnicy muszą zdobyć specjalny mieszek, który ma przy sobie ubrany na żółto uczestnik gry.

Jak wygląda mecz quidditchu w świecie mugoli? Zobaczcie sami:Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.