Facebook Google+ Twitter

W sobotę rusza Rawa Blues Festiwal. To już 35. edycja imprezy

3 października rozpocznie się w katowickim Spodku Rawa Blues Festiwal. Będzie to już 35. edycja święta bluesa.

 / Fot. Arkadiusz Ławrywaniec (aip)Przed nami jubileuszowa, 35. edycja jednej z najbardziej prestiżowych imprez bluesowych na świecie, czyli Rawa Blues Festival. W Spodku zaprezentuje się m.in. amerykańska wokalistka Bettye LaVette. Artystka w muzycznym biznesie jest od ponad 50 lat. O pozycji Betty LaVette w USA świadczy fakt, że w 2009 roku została zaproszona do udziału w specjalnym koncercie z okazji inauguracji prezydentury Baracka Obamy.

Pojawi się też przedstawiciel młodego pokolenia amerykańskich bluesmanów - gitarzysta i wokalista Jarekus Singleton. Zagra też Elvin Bishop - gitarzysta, wokalista i kompozytor. Był muzykiem Paul Butterfield Blues Band - zespołu, który w latach 60. ubiegłego stulecia zrewolucjonizował amerykańską scenę muzyczną. Kolejnym „młodym wilkiem” amerykańskiej sceny bluesowej jest Selwyn Birchwood.

Jego kariera nabrała rozpędu w 2013 roku, kiedy wygrał międzynarodowy konkurs International Blues Challenge. Nie obejdzie się bez koncertu dyrektora artystycznego festiwalu, Irka Dudka, który będzie świętować 50-lecie gry na harmonijce ustnej.
Wystąpią ponadto m.in.: Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa, Boogie Boys, Romek Puchowski oraz Blues Junkers. Koncerty na bocznej scenie rozpoczną się o godz. 11.00, a na głównej scenie: o godz. 15.00. Bilety kosztują od 80 do 333 zł (loża).

Ola Szatan (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.