Facebook Google+ Twitter

W sobotę ruszają Warszawskie Spotkania Teatralne

To najważniejszy festiwal teatralny w stolicy, którego tradycje sięgają 1965 roku. Zobaczymy najważniejsze i najbardziej kontrowersyjne dzieła teatralne ubiegłego sezonu, spektakle dla dzieci, a także po raz pierwszy spektakle teatru tańca.

Na najpopularniejsze spektakle miejsc zabrakło już pierwszego dnia sprzedaży biletów. Jednym z takich tytułów jest np. "Tęczowa Trybuna 2012", spektakl Moniki Strzępki i Pawła Demirskiego z Wrocławia. Ciężko było również dostać bilet na przedstawienie otwierające festiwal "Mickiewicz. Dziady. Performance" z Teatru Polskiego w Bydgoszczy.

Tegoroczna edycja festiwalu jest pierwszą, na której obok Nurtu Głównego pojawiła się sekcja Taniec, stworzona przy pomocy Instytutu Muzyki i Tańca. Z kolei po raz drugi odbędzie się przegląd przedstawień dla dzieci, Małe WST. Spotkaniom Teatralnym towarzyszyć będzie Światowy Kongres AICT -
międzynarodowego stowarzyszenia krytyków teatru.

Oprócz przedstawień teatralnych grup z całej Polski, w ramach festiwalu organizowane będą koncerty. W Klubie Festiwalowym w Cafe Kulturalna wystąpią m.in. Ania Rusowicz, Ballady i Romanse oraz zespół tres.b. Hasła tegorocznej edycji, odwołują się do twórczości Wiecha, m.in."Wiadoma rzecz - stolica teatru" i "Kto na ambitne sztuki ma uważanie, niech na WST walcuje".

Pokazy odbywać się będą w teatrach: Baj, Dramatyczny, Polski, Imka, Powszechny, Studio, Żydowski oraz w Instytucie Teatralnym

Więcej informacji znaleźć można na oficjalnej stronie festiwalu oraz w artykule Wiadomości24.

Znajdź nas na Google+

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.