Facebook Google+ Twitter

W sobotę Śląsk zagra dla dzieci z chorobą nowotworową

Piłkarze Śląska Wrocław sobotni mecz z Ruchem Chorzów zadedykują dzieciom z Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii wrocławskiej Akademii Medycznej. Kibice wrocławskiej drużyny podczas najbliższego meczu będą mogli wesprzeć budowę "Przylądka Nadziei".

 / Fot. Śląsk Wrocław"Przylądek Nadziei" taką nazwę ma nosić nowy budynek Kliniki Transplantacji Szpiku, Onkologii i Hematologii wrocławskiej Akademii Medycznej. Do pomocy w budowie nowej siedziby szpitala dziecięcego swoich kibiców namawiać będą piłkarze Śląska Wrocław. Każdy kto przyjdzie w sobotę na Oporowską będzie mógł wesprzeć klinikę poprzez wysłanie SMS-a o treści NADZIEJA na numer 72165 (koszt wiadomości to 2 zł plus VAT). Ze współpracy zadowolona jest prof. Alicja Chybicka: - Budynek Kliniki jest w kiepskim stanie, liczy się każda złotówka. Wysłanie takiego SMS-a to naprawdę niewielki koszt, a dla nas i chorych dzieci znaczy wiele - przyznała szefowa kliniki.

W ubiegły wtorek pacjentów kliniki odwiedził Przemysław Kaźmierczak. Pomocnik Śląska Wrocław podczas spotkania z małymi kibicami chętnie rozdawał autografy i pozował do zdjęć. Działacze klubu z Oporowskiej dla podopiecznych wrocławskiej kliniki przygotowali kilkadziesiąt maskotek Orła Śląska oraz plakaty drużyny. Piłkarze zapowiadają, że współpraca nie zakończy się na jednorazowej wizycie. Przemysław Kaźmierczak planuje już kolejną wizytę u małych pacjentów. Podopieczni Oresta Lenczyka przed Wigilią będą chcieli wcielić się w rolę Świętych Mikołajów i podarować dzieciom świąteczne prezenty.

 / Fot. Ruch Chorzów

Po czwarte zwycięstwo z rzędu!


Piłkarze Śląska Wrocław podczas sobotniego spotkania z Ruchem Chorzów walczyć będą o czwarte z rzędu zwycięstwo w piłkarskiej Ekstraklasie. Patrząc na ostatnie wyniki podopiecznych Oresta Lenczyka można zapomnieć, że jeszcze nie tak dawno drużyna z Wrocławia okupowała przedostatnie miejsce w tabeli. Gorące głowy kibiców i piłkarzy studzi jednak trener Lenczyk: - Jako trener znam swoje miejsce w szeregu i robię wszystko, żeby moi piłkarze również to miejsce znali - mówił po wygranym 4:0 meczu z Górnikiem szkoleniowiec wrocławian.

W czasie gdy Śląsk na swoim koncie zapisał 9 punktów Ruch zdobył zaledwie 4 oczka. "Niebiescy", którzy w zeszłym sezonie sensacyjnie wyeliminowali warszawską Legię z gry o europejskie puchary w tym sezonie nie spisują się już tak dobrze. Podopieczni Waldemara Fornalika przyjadą do Wrocławia podrażnieni porażką sprzed tygodnia.

Oba zespoły mają po 16 puntów i są sąsiadami w tabeli. Dodatkowego smaczku konfrontacji Śląsk - Ruch dodaje fakt, że Waldemar Fornalik (obecny trener Chorzowian) swoje pierwsze piłkarskie kroki w Ruchu stawiał pod okiem Oresta Lenczyka, dzisiejszego szkoleniowca Śląska. - Waldka kocham jak swoje dziecko - żartuje trener Lenczyk.

Kto z tej batalii wyjdzie zwycięsko przekonamy się już w najbliższą sobotę. Pierwszy gwizdek na Oporowskiej o 14:45. Bilety w przedsprzedaży (20/35 zł) można zakupić jeszcze tylko dziś do godz. 18. W dniu meczu wejściówki będą droższe o 5 zł.

"Idź i głosuj świadomie"


Śląsk Wrocław został partnerem akcji "Idź i głosuj świadomie". Każdy kibic, który zakupi bilet na mecz z Ruchem Chorzów otrzyma materiały z informacjami czym jest samorząd, jakie kompetencje mają poszczególne jego szczeble oraz jakie procedury będą obowiązywały podczas wyborów.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.