Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

23531 miejsce

W sobotę startuje Rajd Festiwalowy, trzecia eliminacja PPZM

W najbliższą sobotę (5 maja) ponad 50 załóg przystąpi do rywalizacji na siedemdziesięciokilometrowej trasie szutrowego Rajdu Festiwalowego, rozgrywanego w okolicach Opola.

Grzegorz Harlos i Łukasz Witek w Oplu Astrze na trasie Rajdu Wawelskiego 2005. / Fot. Jacek FilipekRajd stanowi trzecią eliminację Pucharu Polskiego Związku Motorowego, zwanego częściej drugą rajdową ligą. Startują bowiem w nim zawodnicy, którzy dopiero ubiegają się o licencję RII, umożliwiającą udział w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Polski. Niewielu kibiców pamięta, że na takich właśnie rajdach, Janusz Kulig, Krzysztof Hołowczyc czy Leszek Kuzaj, zdobywali swoje pierwsze rajdowe "szlify". W tym roku na rajdzie również nie zabraknie "gwiazd".

W klasie "gość" pojadą zawodnicy na co dzień znani z RSMP. Wystartuje Zbigniew Staniszewski, który na szutrach czuje się jak ryba w wodzie oraz lokalny kierowca pochodzący z Nysy, czyli Tomasz Dytko, który jest aktualnie czwartym kierowcą w klasyfikacji RSMP. Wśród innych zawodników zgłoszonych w klasie "gość" znajdują się: Tomasz Trembicki, Karol Piątkowski, Krzysztof Szumowski, Rafał Maliński, K. Lewandowski.

Do udziału w rajdzie zgłosili się również zawodnicy, którzy rywalizowali w czołówce poprzednich eliminacji PPZM. Podejrzewać możemy, iż tym razem będą walczyć o wysokie lokaty. Wśród nich wymienimy Mariusza Nowocienia, Pawła Sławka, Jarosława Szeję, Sławomira Sawickego.

Atrakcją rajdu będzie załoga w składzie Wojtek Grondal i Grzegorz Kwiecień, która już w tym roku sprawiła wiele frajdy kibicom rajdowym. Po pierwsze swoją efektowną jazdą Fiatem 126p, a po drugie z powodu jego ciekawej kolorystyki. Ich "maluch" przybrał niebieskie barwy fabrycznego zespołu Subaru, z napisem "Prawie jak Subaru".

Jak na razie na liście zgłoszeń znajduje się ponad pięćdziesiąt załóg, jednak organizator czeka jeszcze na zgłoszenia wysłane pocztą, a oficjalną listę zgłoszeń opublikuje w czwartek.

Organizator ułożył trzy pętle z trzech odcinków specjalnych, co w sumie daje dziewięć odcinków specjalnych o łącznej długości 70,2 km. Każda pętla złożona jest z odcinków: Siedliska "Autostrada" o długości 3,6 km (start oesu o godz. 9:31, 12:09, 12:47), Goszczowice "Bory" o długości 8 km (start oesu o godz. 9:56, 12:34, 15:12), oraz Rzędziwojowice "Stawy" o długości 11,80 km (start oesu o godz. 10:28, 12:06, 15:48). Pomiędzy pętlami załogi zjadą na park serwisowy zlokalizowany w salonie Mercedesa na ul. Wrocławskiej w Opolu. Start (godz. 8:30) i metę (godz. 17:08) zlokalizowano na rynku w Opolu.

Trasa odcinków specjalnych pokryta jest twardym kamienistym szutrem, po którym zawodnicy poruszają się bardzo szybko. Niektórzy twierdzą, że trasy odcinków są za szybkie dla zawodników "II ligi". Od dwóch lat około połowa zawodników nie dociera do mety. Tę informacją należy wziąć pod uwagę i stanąć dalej od trasy odcinka specjalnego, na którym kierowcy mogą stracić panowanie nad pojazdem i wypaść z trasy wprost w kibiców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Zobacz także:

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.