Facebook Google+ Twitter

W sobotę w Łodzi wybuchnie Rowerowa Epidemia!

  • Max News
  • Data dodania: 2008-05-29 10:54

31 maja, w sobotę, o godzinie 10 na rynku Starego Miasta w Łodzi wybuchnie Rowerowa Epidemia! W ramach imprezy odbędą się konkursy, pokazy trialowców, przejazd rowerzystów przez centrum miasta. Na koniec zagra zespół Video.

Rowerowa Epidemia...


plakat reklamujący imprezę / Fot. Marcin Derengowski...to impreza, która jest częścią projektu Urzędu Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi przy pomocy środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Celem jest promocja roweru jako środka komunikacji używanego na co dzień oraz propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia. Rowerowa Epidemia to jedyna na świecie epidemia, której nie trzeba się bać. Przejazd ulicą Piotrkowską ma zasygnalizować, że rowerzystów jest wielu, że potrzebują więcej ścieżek rowerowych.

Festyn promuje hasło: Rowerem po Łodzi – szybciej zdrowiej, taniej!
Dlaczego szybciej?Kiedy inni mieszkańcy stoją w kilometrowych korkach, rowerzyści sprawnie dojeżdżają do miejsca przeznaczenia. Rower może stać się atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu oraz wygodnym środkiem komunikacji miejskiej.
Dlaczego zdrowiej?Napędzamy rower siłą własnych mięśni, nie potrzebujemy żadnej innej energii. Całe ciało pracuje, zużywa niepotrzebne kalorie, a wysiłek powoduje, że dotleniona krew odżywia organizm.
Dlaczego taniej?Używanie dróg i ścieżek rowerowych, parkowanie roweru jest bezpłatne. Wiele napraw można wykonać samodzielnie.

Na specjalnie przygotowanej scenie na rynku Starego Miasta wystąpią zespoły muzyczne. Będą popisy trialowców oraz pokazy starych rowerów i sprzętu turystycznego. Będzie działać „poradnia rowerowa”, w której każdy będzie mógł sprawdzić stan techniczny roweru. Organizatorzy przewidują liczne konkursy z nagrodami, a na koniec zagra zespół Video.

Program


10.00 - Rozpoczęcie imprezy, powitanie publiczności, kilka słów o imprezie i jej celach, zaproszenie do wzięcia udziału w przejeździe rowerami ul. Piotrkowską.
10.10 – występ zespołu Orffa (ok. 20 min.). Jednocześnie w różnych częściach Rynku trwać będą inne punkty imprezy (popisy trialowców, pokazy starych rowerów, „poradnia rowerowa”, konkurs na torze przeszkód).
10.30 – ogłoszenie wyjazdu kolumny rowerzystów. Pierwsza seria pytań w quizie z nagrodami.
12.30 – ostatnia seria pytań quizu, ogłoszenie powrotu kolumny rowerzystów, zakończenie popisów, pokazów i innych konkursów, zapowiedź zespołu Video jako głównej atrakcji artystycznej.
13.00 – koncert Video
14.00 – koniec koncertu, rozdanie nagród i zakończenie imprezy (ok. 14.30).

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

fajna impreza, oby więcej takich :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.