Facebook Google+ Twitter

W sobotę w Łodzi wystartuje Sierpniowy Rajd Rowerowy!

  • Max News
  • Data dodania: 2008-08-26 11:52

3o sierpnia, w sobotę, o godzinie 9 z Ośrodka Edukacji Ekologicznej „W Lesie Łagiewnickim” w Łodzi (ul. Wycieczkowa 107), wystartuje Sierpniowy Rajd Rowerowy !

Sierpniowy Rajd Rowerowy to impreza, która jest częścią projektu Urzędu Miasta Łodzi realizowanego przez Centrum Zajęć Pozaszkolnych Nr 1 w Łodzi przy pomocy środków finansowych Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Celem jest propagowanie aktywnego i zdrowego stylu życia oraz promocja roweru jako środka komunikacji używanego na co dzień. Rowerowy Rajd Sierpniowy adresowany jest do rowerzystów, którzy wystartują w rajdzie turystycznym oraz na orientację. Pierwszy ma na celu promowanie tras rowerowych Parku Krajobrazowego Wzniesień Łódzkich, drugi pokazanie jak aktywnie można bawić się jeżdżąc na rowerze.

Chcemy, aby łodzianie uwierzyli, że rower jest świetnym sposobem na spędzania czasu z rodziną i przyjaciółmi oraz podtrzymanie w dobrej formie swojego organizmu! W dobie nadwagi oraz problemów z krążeniem rower jest pojazdem, którego używanie pomaga rozwiązać te problemy. Jednoślad napędzany siłą własnych mięśni, angażuje całe ciało i pomaga zużyć niepotrzebne kalorie, a wysiłek powoduje, że dotleniona krew odżywia organizm.

Rower jest pojazdem, który nie wymaga dużych nakładów serwisowych związanych z jego eksploatacją. Jako pojazd mechaniczny jest przyjazny środowisku. Jego walory doceniają mieszkańcy całej Europy. Dlatego chcemy aby i w naszych małych ojczyznach stał się popularny jako pojazd użytku codziennego, turystycznego i sportów ekstremalnych.

Podczas gdy pierwsza grupa turystyczna będzie podziwiać zielone zakątki Parku Krajobrazowego
Wzniesień Łódzkich, druga na specjalnie przygotowanej trasie sprawdzi swoje umiejętności techniczne i sprawnościowe. Rowerzyści, którzy lubią przypływ adrenaliny w organizmie podczas pokonywania trudnych zakrętów oraz wzniesień walcząc z czasem i sprzętem będą musieli odnaleźć ukryte punkty w lesie oraz dojechać w odpowiednim czasie na metę. Nasi cykliści po zmaganiach sportowych zostaną zaproszeni na poczęstunek w postaci ciepłych i zimnych napoi oraz ciepłego posiłku tzw. „grilowych szaleństw”.

Na koniec organizatorzy przeprowadzą wśród uczestników imprezy losowanie nagród m.in.: polarów, koszulek oraz innych gadżetów promujących projekt.

Pamiętajcie o kasku ochronnym!

Regulamin na stronie domkultury.com

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.