Facebook Google+ Twitter

W Somalii "znika" jedzenie dla głodujących

Tysiące worków z jedzeniem, przeznaczonych dla głosujących Somalijczyków, jest rozkradanych w stolicy kraju. Są one później bardzo drogo sprzedawane, przy obozach dla uchodźców.

Klęska głodu nie oszczędza dzieci (http://www.flickr.com/photos/dfid/5977576537/in/photostream/) / Fot. DFID - UK Department for International Development, CC 2.0O całej sprawie alarmuje Światowy Program Żywności ONZ (WFP), który od dwóch miesięcy prowadzi śledztwo w sprawie kradzieży pomocy humanitarnej w Mogadiszu. Organizacja nie podała jednak szczegółowych informacji na temat poniesionych strat. Szacunki mówią, że może to być nawet połowa dostarczanych produktów. Za niemoralnym procederem mogą stać lokalni biznesmeni, którzy chcą się wzbogacić, na sprzedawaniu po bardzo wysokich cenach dostarczanego jedzenia. Rzecznik WFP, Farhan Haq zapowiedział "zawieszenie w obowiązkach osób, które ponoszą odpowiedzialność za zaistniałą sytuację pracujących w agencji ".

Monitorowanie procesu dystrybucji żywności dostarczonej do Somalii jest niezwykle niebezpieczne dla pracowników organizacji humanitarnych. Przez trzy lata zostało zabitych 14 osób - podkreśla kierownik Światowego Programu Żywności, Stefano Porretti.

Potwierdzono również proceder rozprowadzania tysięcy worków z pomocy humanitarnej, na targach w stolicy Somalii. Zdarzają się również przypadki wymuszania od uchodźców haraczy, pod groźbą usunięcia z obozu. Nie mamy wyboru. Z dwóch worków kukurydzy, które otrzymuję, muszę oddawać jeden kierownikowi obozu. Inaczej byłbym stąd usunięty - opisuje swoją sytuację Ali Said Nur, jeden z uchodźców.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (13):

Sortuj komentarze:

Do "aaa" - "kaziu" pytał mnie o pomysły na Somalię, ale jak odpisałem to się okazało że ktoś usunął jego komentarz. (Nie wiem czemu, bo był i do rzeczy i na temat).

Komentarz został ukrytyrozwiń
bbb
  • bbb
  • 19.08.2011 00:52

do aaa
ktoś tu tak moderuje wypowiedzi, że pozbawia sensu wstawiane komentarze.
Czy właściciel portalu wie o tej demolce?

Komentarz został ukrytyrozwiń
aaa
  • aaa
  • 19.08.2011 00:48

Grzegorz Wink Wczoraj 22:36
a gdzie ten kaziu?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak Grzegorz-dokładnie,tylko puki co tam ludzie z głodu umierali już wczoraj,dziś i jutro będą umierać i nie zapominając o Twoich pomysłach,Świat powinien natychmiast nakarmić ludzi w tym kraju."Świat" wie jak dobrać się do" ropy iraku",jak dokopać talibom w Afganistanie,a nie umie zrobić porządku z bosami,hersztani i kacykami w Somalii?.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Zapadały już wyroki za znęcanie się nad zwierzętami,bo jak to zwierzę ma także prawo do życia-i słusznie.-Czy wobec tego somalijskie dzieci mają mniejszą wartość niż europejskie psy?.-Dlaczego tam właśnie nie wpadnie jakiś "policjant" i ne zrobi porządku ze złodziejami i bandytami,dlaczego nie zadba się o sprawiedliwy podział nawet tych skromnych darów,jake wspaniałomyślna rasa nordycka,wytrząchała ze swoich śmietników.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Do kaziu :
Przede wszystkim, to nie ma co mówić o Somalii, bo państwo jest w trakcie wojny domowej i podzielone na części.
Powinno tam zainterweniować ONZ. Ale nie tak jak zawsze, że zajmują stolicę i pomagają rządowi, tylko zająć się czymś naprawdę pożytecznym czyli podjąć działania w terenie skierowane wprost do ludności.
Skoro ten kraj nawiedzają regularnie susze, a wielka część ludzi utrzymuje się z rolnictwa, to trzeba zainwestować w nawadnianie.
Skoro jest tam tyle głodnych dzieci, to wprowadzić kontrolę urodzin.
Zająć się likwidacją piratów, którzy napadają na statki, skonfiskować im majątki i użyć ich do poprawy sytuacji w kraju.
Wprowadzić ścisłą kontrolę dokąd trafia pomoc żywnościowa.
Zlikwidować bojówki.
To parę pomysłów. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
JAN NOWAK
  • JAN NOWAK
  • 18.08.2011 22:11

"W Somalii "znika" jedzenie dla głodujących"
TO TAK JAK W POLSCE ZA PANOWANIA TUSKA Leniwego I.
wzrasta rozwarstwienie społeczne, zanikają emerytury, znikają fundusze solidarności pokoleniowej, prawo znika z życia codziennego, itd itp
Do tego dochodzi ZACOFANIE Polski.
Zamiast Drugiej Irlandii wyszła nam Druga Somalia.
No i mamy 4 lata panowania TUSKA Leniwego I.

Z zachowania Tuska można wyciągnąć prosty wniosek.
TEN PAN JUŻ SIĘ NAPRACOWAŁ.
Szczególnie po przeniesieniu biura do gmachu sejmu, gdzie bez chwili wytchnienia kontrolował.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Ciekawe 5*

Komentarz został ukrytyrozwiń

Oj Grzegorz,czy przez Ciebie przypadkiem nie przemawia egoizm?:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Tak sobie myślę,że gdybym miał już zginąć na wojnie,to wolałbym zginąć w obronie głodnych dzieci,niosąc im pomoc i walcząc z kacykami i bandami somalijskimi-np.,-niż za interesy wuja Sama.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.