Facebook Google+ Twitter

W Sopocie jest już więcej aut niż mieszkańców

  • Źródło: Polska
  • Data dodania: 2008-09-25 09:57

W nadbałtyckim kurorcie jest 41 997 samochodów, czyli o blisko 3 tys. więcej niż wszystkich mieszkańców kurortu, łącznie z dziećmi oraz staruszkami.

To fenomen w skali kraju, gdzie na tysiąc mieszkańców przypada obecnie około 400 aut. Dla władz miasta to zarówno problem, jak i potwierdzenie sukcesu.

Prawdziwy samochodowy boom rozpoczął się w Sopocie w roku 2005. Od tego czasu w 38-tysięcznym mieście zarejestrowano aż 15 349 pojazdów. Wychodzi na to, że przez ostatnie cztery lata co drugi mieszkaniec kupił sobie auto.

Skąd u sopocian taka miłość do motoryzacji?
- W mieście praktycznie nie ma bezrobocia, mieszkańcy Sopotu są dobrze wykształceni i przedsiębiorczy, nie dziwi więc fakt, że stać ich na zakup tylu samochodów- mówi Wojciech Fułek, wiceprezydent Sopotu, dodając też, iż słyszał opinie, że sopocka rejestracja uchodzi, szczególnie w świecie biznesu, za prestiżową.

Żeby jednak zarejestrować tu samochód, trzeba być w Sopocie zameldowanym albo przynajmniej posiadać zarejestrowaną tu firmę. Co ciekawe, wśród wszystkich sopockich aut te firmowe stanową mniejszość, gdyż jest ich niespełna 7 tys.

Tak duża liczba aut to jednak dla miasta także problem i nie chodzi tylko o to, że spaliny kontrastują mocno z wizją kurortu i uzdrowiska. - Biorąc pod uwagę całe Trójmiasto, widać, że liczba samochodów ma znaczny wpływ na komfort poruszania się po mieście. Korki, brak miejsc parkingowych, wszystko to stanowi dla nas problem - mówi Paweł Orłowski, drugi z wiceprezydentów Sopotu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

Ciekawy tekst:)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.