Facebook Google+ Twitter

W Spale odbyły się dożynki prezydenckie [relacja]

"Tu dożynki, że ho ho - tradycyjnie, to jest to! Tu dożynki, że ho ho - z kapelą ludową!” Tak m.in. śpiewała Kapela Rycha z Nowogardu podczas tegorocznych dożynek prezydenckich w Spale.

... / Fot. Ryszard Jan Zagórski16 września w Spale odbyły się prezydenckie dożynki 2012. Jednak już od soboty (15 września) towarzyszyły im liczne imprezy. W centrum Spały i na stadionie Centralnego Ośrodka Sportu odbywały się m.in. kiermasz tradycyjnej polskiej żywności, pokazy rękodzieła i rzemiosła artystycznego oraz występy zespołów ludowych. Było też Miasteczko Regionów, w którym poszczególne województwa prezentowały osiągnięcia i uroki zachęcające do odwiedzin.

W przeddzień dożynek (sobota), w centrum Spały odbył się konkurs na najpiękniejszy wieniec dożynkowy. Woj. zachodniopomorskie reprezentowane było przez zespół wieńcowy z Krześnicy (gm. Dębno pow. myśliborski) i Kapelę Rycha z Nowogardu (pow. goleniowski). Po konkursie korowód złożony z grup wieńcowych wszystkich województw dotarł na stadion Centralnego Ośrodka Sportu, gdzie odbyła się próba generalna ceremoniału dożynkowego. Później były występy zespołów.

... / Fot. Ryszard Jan Zagórski W niedzielę po uroczystej mszy świętej w kaplicy polowej AK z udziałem prezydenta Bronisława Komorowskiego wraz z żoną Anną, były serdeczne rozmowy pary prezydenckiej z delegacjami wieńcowymi. Delegacja woj. zachodniopomorskiego, 4 osoby z Krześnicy i 6 osobowa kapela z Nowogardu, także dostąpiła tego zaszczytu.

Barwny, rozśpiewany i roztańczony korowód z centrum Spały przemieścił się na stadion COS, wraz z wieloma gośćmi przybyłymi z całej Polski. Tutaj odbył się ceremoniał dożynkowy w blasku słońca, przy wielu kamerach i aparatach fotograficznych ich właścicieli.

Oprócz pary prezydenckiej w uroczystościach wzięli udział m.in. minister rolnictwa Stanisław Kalemba, wicemarszałek Sejmu Cezary Grabarczyk, przedstawiciele władz wojewódzkich, organizacji rolniczych i władz samorządowych oraz rolnicy z całej Polski. Wśród gości byli posłowie i senatorowie oraz aktorzy scen filmowych i teatralnych.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (9):

Sortuj komentarze:

Ta kapela gra, śpiewa i na szczególną okoliczność tańczy. Cóż to za grajek, który nie umie tańczyć?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Dana P.
 • Dana P.
 • 28.09.2012 09:37

Pięknie, tańcząca kapela na ulicy podczas dożynek prezydenckich to chyba ewenement. O ile mnie wiadomo to kapele nie tańczą a tu tąńczą. :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Donald L.
 • Donald L.
 • 24.09.2012 19:48

Gratulujemy . Ryszardowi i kapeli. Dobrze \że słychać kapelę w kraju i o Nowogardzie w kręgacxh prezydenckich o naszym regionie i miasteczku w którym żyjemy.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Józef P
 • Józef P
 • 24.09.2012 19:44

Wielki plus dla autora tego tub tekstu!!!!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Renio B.
 • Renio B.
 • 24.09.2012 15:30

No to z pewnością działo się tam oj działo. Takie dożynki to nie gmina. Sama obecność prezydenta też pewnie spowodowała niebywały ruch. Kiedy ja tam pojade jak nie mam zacięcia do wyplatania wieńców ani do tańca?

Cha! Cha, cha!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Andrzej P.
 • Andrzej P.
 • 22.09.2012 21:19

Fajna ta informacja, bo jak nigdzie indziej. Widać podkreślony fakt zachodniopomorskie województwo było i chyba dobrze sie zaprezentowało co widać na zdjęciach. Chciałbym popróbować tych smakołyków co tam na tych stołach leżały podczas tej prezentacji. Mniam, mniam :)

Komentarz został ukrytyrozwiń
Beata
 • Beata
 • 21.09.2012 22:51

Wspaniale Panie Ryszardzie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Bartek Konieczny
 • Bartek Konieczny
 • 21.09.2012 21:16

Świetna relacja!. Gratuluję wyróżnienia jakim było uczestnictwo w takiej imprezie!

Komentarz został ukrytyrozwiń
rolnik
 • rolnik
 • 21.09.2012 18:16

świetna relacja .

P.S

Magdo Wieczorek, czekam na Twój komentarz .No to do klawiatury ale pisz bez podtekstów.Nie przemycaj obłąkańczych teorii dziejów w wykonaniu Pis z Jarkiem , wiecznym maminsynkiem .,Kaczyńskim.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.