Facebook Google+ Twitter

W sprawie Amber Gold nie zawiedli tylko ludzie, ale też system prawny

Winnymi skandalicznych zaniedbań, które umożliwiały oszukańczą działalność Marcina P. i Amber Gold są sędziowie, prokuratorzy, kuratorzy sądowi, urzędnicy skarbowi i nadzoru finansowego. Dotąd pozostawali bezkarni. Może coś się zmieni.

 / Fot. PAP/Tomasz GzellPłonne nadzieje

Nadzieję budzi wdrożenie postępowania służbowego wobec prokuratorów i sędziów z Gdańska Wrzeszcza, którzy decydowali w sprawie Marcina P. Jednak, jak uczy dotychczasowa praktyka, mogą oni spać spokojnie. Kumple z branży
- czytaj: struktury „samorządowe”, czyli korporacyjne w prokuraturze - sądownictwie nie pozwolą, aby włos spadł im z głowy. Z szumnymi zapowiedziami prokuratora generalnego, Andrzeja Seremeta, może być tak jak z wielką chmurą. Spadnie z niej mały deszcz.

Polski system wymiaru sprawiedliwości jest głęboko chory. Wiedzą o tym ludzie poszkodowani wskutek przestępstwa, którzy na domiar stają się oszkodowanymi przez wymiar sprawiedliwości. To nie są to wcale pojedyncze przypadki, jak usiłują nam wmówić politycy. Nic się nie czyni, aby zmienić taki stan rzeczy, gdyż najważniejsze jest utrzymanie władzy.

Skargi poszkodowanych na niewłaściwe i nierzetelne postępowanie sędziów są w polskiej rzeczywistości nagminne. Są też nagminnie lekceważone, a winni skandalicznych niekiedy zaniedbań i stronniczych decyzji nie ponoszą najmniejszej odpowiedzialności. Nawet jeśli skargi kierowane są do ministra sprawiedliwości i innych organów państwowych, które powinny
bronić prawa i praworządności.

- Postanowiliśmy sprawdzić, czy w 2011 roku chociaż raz, na skutek takiej skargi, minister sprawiedliwości zażądał wszczęcia postępowania dyscyplinarnego wobec sędziego - mówi Małgorzata Karolczyk, prezes Forum Poszkodowanych Przez Państwo. - Zadaliśmy pytanie o udzielenie w tej sprawie informacji publicznej. Ministerstwo oczywiście odpowiedź dało. Brzmiała ona: nie!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (1):

Sortuj komentarze:

No cóż. Niestety liberalizm gospodarczy, to zwyczajny bandytyzm.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.