Facebook Google+ Twitter

W sprawie basenu zadecyduje Regionalna Izba Obrachunkowa

Decyzja członków Rady Miasta o odrzuceniu prezydenckiej uchwały w sprawie zaciągnięcia przez miasto kredytu na modernizację basenu, została przez wnioskodawcę przekazana do rozpatrzenia katowickiej Regionalnej Izbie Obrachunkowej.

Elewacja zabytkowej pływalni powstałej z początkiem lat trzydziestych ubiegłego wieku / Fot. Piotr A.JeleńPrzypomnijmy, prezydent miasta Piotr Koj na ostatniej nadzwyczajnej sesji rady miejskiej
wystąpił z uchwałą mającą na celu zaciągnięcie przez miasto kredytu w wysokości 10 mln złotych na III etap modernizacji pływalni miejskiej. Zaciągnięta pożyczka przeznaczona byłaby na remont hali i misy basenu wraz z niezbędną infrastrukturą.

Jednakże uchwała nie została przyjęta bezwzględną większością głosów, jak orzekł przewodniczący Rady, Kazimierz Bartkowiak, a Klub jego wchodzący w skład rządzącej koalicji nie wziął udziału w głosowaniu. W myśl interpretacji Bartkowiaka, "...chodziło o większość bezwzględną wszystkich radnych będących na sali sesyjnej..."

Hala basenu wraz z misą o remont której trwają spory / Fot. Piotr A.JeleńZ kolei radny PO, Michał Bieda ripostował "...dysponujemy wyrokami Trybunału Konstytucyjnego w podobnych sprawach, w których Trybunał jasno wskazuje, że większość bezwzględną zlicza się spośród radnych głosujących "za" i "przeciw" uchwale oraz wstrzymujących się od głosu..."

Stąd też prezydent Koj w piśmie do przewodniczącego Bartkowiaka zwrócił się o zmianę decyzji Rady i przyjęcie uchwały, na co jednak ten drugi nie wyraził zgody. Wobec powyższego Piotr Koj złożył kolejne pismo, tym razem do Regionalnej Izby Obrachunkowej w Katowicach, której zadaniem będzie rozstrzygnięcie, która ze stron ma rację.

Izba na podjęcie decyzji ma 30 dni, a czas nagli, gdyż z początkiem kwietnia należałoby ogłosić przetarg na remont misy basenu, by mieszkańcy oraz sportowcy mogli jeszcze w tym roku korzystać z basenu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.