Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

27574 miejsce

W sprawie śmierci Zirajewskiego przesłuchano już ponad 150 osób

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2010-01-08 13:54

Zespół prokuratorski badający okoliczności śmierci Artura Zirajewskiego przesłuchał w sumie ponad 150 świadków.

Zespół od poniedziałku pracuje w areszcie śledczym w Gdańsku, gdzie zmarł kluczowy świadek w sprawie zabójstwa byłego szefa policji, generała Marka Papały. Kieruje nim Zbigniew Niemczyk z gdańskiej prokuratury Minister sprawiedliwości Krzysztof Kwiatkowski poinformował, że wśród przesłuchanych są funkcjonariusze służby więziennej, lekarze, pielęgniarki i współwięźniowie. Zespół przeprowadził 18 przeszukań i zabezpieczył dowody.

Artur Zirajewski, który zmarł w niedzielę w areszcie śledczym w Gdańsku, 28 grudnia trafił do szpitala po zatruciu lekami nasennymi, które przepisał mu więzienny lekarz. Kajetan Dubiel z Centralnego Zarządy Służby Więziennej powiedział, że skazany był nieprzytomny, a w jego celi znaleziono list do żony. List zawierał pełnomocnictwo postępowania przed Europejskim Trybunałem Praw Człowieka i wskazówki dotyczące wychowania dzieci. W opinii Dubiela, nie był to pożegnalny list samobójcy.

Do 31 grudnia Zirajewski przybywał w szpitalu MSWiA. Lekarze rozpoznali u niego zatrucie lekami i zapalenie płuc. Właśnie tego dnia został przewieziony do aresztu śledczego w Gdańsku. Osadzono go w oszklonej celi pod stałą obserwacją strażników i służby medycznej. Strażnik zeznał, że więzień stracił przytomność podczas wykonywania czynności higienicznych. Z kolei z zeznań współwięźniów wynika, że mężczyzna w grudniu dostał od jednego ze skazanych gryps, który bardzo go zdenerwował.

Śmierć Artura Zirajewskiego stawia pod znakiem zapytania możliwość ekstradycji do Polski Edwarda Mazura. To na podstawie zeznań gangstera Mazurowi postawiono zarzut zlecenia zabójstwa szefa policji generała Marka Papały. Prokuratura twierdzi jednak, że nie rezygnuje ze starań o ekstradycję polonijnego biznesmena.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.