W środę dokończono 22. kolejkę rozgrywek PLK

Artur
Artur
Drużyna Polpharmy Starogard Gdański przegrała wyjazdowe spotkanie z Asseco Prokomem Sopot 79:94.

Od samego początku było wiadomo, że drużynie Mariusza Karola ciężko będzie wywieźć zwycięstwo z Sopotu. Szybkie tempo gry gospodarzy od pierwszej minuty, dokładne akcje i łatwe zdobywanie punktów pod koszem, pozwoliły szybko wyjść na kilku punktowe prowadzenie. Drużynie Polpharmy ciężko było przedostać się pod kosz gospodarzy i zdobyć jakiekolwiek punkty.

Do przerwy Polpharma przegrywała z Asseco Prokomem Sopot 30:18. W niektórych momentach gry przewaga gospodarzy wzrastała do 20 punktów. W trzeciej kwarcie starogardzianie próbowali nawiązać walkę zmniejszając przewagę gospodarzy do 11 punktów. Jednak kolejne rzuty z dystansu pozwolił sopocianom na wysoki prowadzenie. W drużynie Polpharmy zawodziły rzuty z dystansu 8\31, a także z linii rzutów wolnych. Najlepszym zawodnikiem starogardzkiego zespołu okazał się Erick Barkley zdobywając 23 pkt.