Facebook Google+ Twitter

W środę minister Grad spotka się ze stoczniowcami

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-07-27 13:06

Minister skarbu Aleksander Grad zaprosił na środę przedstawicieli związków zawodowych działających w stoczniach Szczecin i Gdynia. Związkowcy domagali się spotkania z premierem w związku z wątpliwościami dotyczącymi katarskiego inwestora, który nie wpłacił pieniędzy, choć wygrał przetarg na majątek stoczniowy. Donald Tusk zapowiedział w piątek, że ze stoczniowcami spotka się dopiero, gdy nie uspokoi ich rozmowa z ministrem skarbu.

Rzecznik resortu skarbu Maciej Wewiór zapowiada, że minister chce wytłumaczyć stoczniowcom sytuację, w jakiej znalazły się zakłady i przedstawić stanowisko inwestora, który nie wycofał się z zamiaru kupna majątku, ale potrzebuje dodatkowego czasu na sprawdzenie dokumentów.

Konieczność przeprowadzenia dodatkowych czynności sprawdzających ma związek między innymi z listem, który trafił do inwestora. W korespondencji Szczecińskie Stowarzyszenie Obrony Stoczni i Przemysłu Okrętowego reprezentujące około 1600 akcjonariuszy Stoczni powiadamia inwestora, że majątek szczecińskiego zakładu został przejęty niezgodnie z prawem.

Osiem zaproszonych na środę związków zawodowych ma czas na odpowiedź do 15:00. Na razie swój udział potwierdziły dwa związki.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.