Facebook Google+ Twitter

Pozycja materiału w rankingach:

3189 miejsce

W środę moduł Schiaparelli wyląduje na Marsie. Zobacz symulację w czasie rzeczywistym (wideo)

Europejska Agencja Kosmiczna zamieściła na swoim kanale w serwisie YouTube symulację wejścia w atmosferę modułu Schiaparelli w czasie rzeczywistym.

 / Fot. ESASymulacja opublikowana przez Europejską Agencję Kosmiczną pokazuje moduł Schiaparelli od momentu wejścia w atmosferę Marsa. Stanie się to 19 października o godzinie 16.42 czasu środkowoeuropejskiego. Lądownik rozpocznie manewr na wysokości 121 kilometrów nad powierzchnią planety.

Zejście potrwa sześć minut. Silniki hamujące i spadochron pozwolą zredukować prędkość 21 tys. kilometrów na godzinę i umożliwią bezpieczne lądowanie.

Centrum sterowania misji ExoMars otrzyma potwierdzenie, że manewr został przeprowadzony pomyślnie po 10 minutach od jego zakończenia.

ExoMars to wspólna misja Europejskiej Agencji Kosmicznej i Rosyjskiej Agencji Kosmicznej Roskosmos. Rozpoczęła się 14 marca 2016 roku na kosmodromie Bajkonur. Schiaparelli jest tzw. demonstratorem wejścia w atmosferę, opadania i lądowania i przygotowuje grunt misji łazika ExoMars 2020, którą zaplanowano za 4 lata.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.