Facebook Google+ Twitter

W środę paraliż na kolei

W środę 17 sierpnia od godz. 24, kolejarze Przewozów Regionalnych rozpoczęły strajk. Tak więc będą kolejne przygody pasażerów kolei? Czy musi do tego dochodzić?

Chmury nad... dworcem kolejowym. / Fot. Ryszard Jan Zagórski Kolejarze z firmy Przewozy Regionalne podjęli decyzję o strajku generalnym. 17 sierpnia od godz. 00.01 nie będą jeździć pociągi przez 24 godz. Z tego powodu m.in. w kasie PKP w Nowogardzie nie można było kupić biletu na jutro.

Czym ma pojechać ktoś, kto nie może jeździć autobusem czy samochodem? Kolejarze twierdzą, że jeśli ich żądania nie zostaną spełnione, to ponowią strajk 24 sierpnia. Przewozy Regionalne są największym przewoźnikiem pasażerskim w Polsce i ma bardzo duże straty. Podwyżki dla kolejarzy nie były przewidywane. Miały być negocjacje, ale...

„Nie było żadnych negocjacji, bo prezeski pojechały na urlopy" - mówi dla "Gazety Wyborczej" Leszek Miętek, przewodniczący Konfederacji Kolejowych Związków Zawodowych.

Jak będzie tym razem?

Piękny pociąg i... / Fot. Ryszard Jan Zagórski Warunki na dworcach i w pociągach są coraz lepsze dla pasażerów, ale jeszcze jest sporo do zrobienia. Czasem trzeba się wykazać nie lada sprawnością, aby wykonując slalom między różnymi przeszkodami na peronach i dworcach będących w trakcie remontów, dotrzeć do pociągu.

Co z warunkami pracy kolejarzy i wynagrodzenia za nią? Czy nadal maszyniści będą zarabiać po ok. 1600 zł brutto, przy średniej wieku 50 lat? Czy będą chętni młodzi ludzie do pracy za takie pieniądze? Związkowcy kolejarzy domagają się podwyżki ok. 300 zł (wg jednych źródeł 250 zł, wg innych 280 zł), a zarząd spółki nie chce dać nawet połowy tego.

Jak mają wybrnąć z tych sytuacji kolejarze, a jak pasażerowie? peronowy slalom w wykonaniu pasażerów. / Fot. Ryszard Jan Zagórski

Wiadomości24 to serwis tworzony przez ludzi takich ja Ty. Wiesz więcej? Zarejestruj się i napisz swój materiał, dodaj zdjęcia, link, lub po prostu skomentuj. Tylko tu masz szansę, że przeczyta Cię milion!

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (2):

Sortuj komentarze:

Jan Mowak
  • Jan Mowak
  • 13.03.2012 10:13

taka sytuacja nie powinna sie zdarzac. Kupa pieniedzy nie wykorzystana na modernizki a tu placa teą leży.

Komentarz został ukrytyrozwiń
Jan Prostka
  • Jan Prostka
  • 17.08.2011 09:14

Dzisiaj zostałem w domu, bo pojazdami drogowymi nie mogę jeździć ani być przewożony ze względu na swoją chorobę. Dobrze, że to tylko 1 dzień. Popieram biednych kolejarzy, bo sam nie jestem inny.

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.