Facebook Google+ Twitter

W środę ruszy Open'er Festival. Do Gdyni przyjedzie nawet 50 tysięcy fanów muzyki

W środę, 1 lipca, rozpocznie się Open'er Festival w Gdyni. Na imprezę, która potrwa do 4 lipca przyjedzie nawet 50 tys. osób. Trwają przygotowania do corocznego festiwalu.

 / Fot. AIPNa lotnisku na granicy z Kosakowem trwają już przygotowania do przyjęcia takiej rzeszy gości z całego świata. - Ustawiane są sceny, budowana jest infrastruktura - mówi Aleksandra Krakowska z agencji Alterart, organizującej czterodniowe widowisko. Fani muzyki tradycyjnie już licznie nadciągną do Gdyni na jeden z najbardziej ekscytujących festiwali plenerowych w Europie, a miasto zatętni życiem. Wielobarwny tłum bawić się będzie nie tylko na wygrodzonym terenie na lotnisku, ale także oblegać kafejki, puby czy kąpieliska miejskie.

Na zabezpieczenie pobytu w mieście takiej liczby osób przygotowana jest policja z Gdyni i Pucka. Funkcjonariusze otrzymają także posiłki z gdańskiej komendy wojewódzkiej. - Szykujemy wzmożone siły - mówi kom. Michał Rusak, rzecznik gdyńskiej policji. - Uruchamiamy motorówkę, quady, patrole rowerowe. Organizatorzy festiwalu zgłosili imprezę masową aż na 50 tys. osób i na przybycie takiej liczby gości musimy być przygotowani. Jest to wyzwanie, jednak bogaci jesteśmy o doświadczenia z ubiegłych lat. Poradzimy sobie.

Komisarz Michał Rusak dodaje, że podczas poprzednich edycji festiwalu na granicy Kosakowa i Gdyni Babich Dołów ciężkich przestępstw kryminalnych w dzielnicach sąsiadujących z lotniskiem, jak Obłuże czy Oksywie, notowano nawet mniej niż w pozostałe dni wakacji. Oznacza to, że goście Open'era zachowują się raczej spokojnie i nie są agresywni. - Zatrzymywaliśmy za to sporo osób pod wpływem alkoholu czy posiadających przy sobie narkotyki - mówi kom. Michał Rusak. - Część z nich zdecydowała się dodatkowo prowadzić samochód.

W tym roku goście festiwalu też muszą przygotować się na takie kontrole. Chwila zapomnienia na pewno nikomu się nie opłaci. Policja współpracować będzie m.in. ze Strażą Miejską, Żandarmerią Wojskową i Strażą Graniczną. W składach SKM porządku pilnować będą wzmożone siły Straży Ochrony Kolei. Na przyjęcie gości szykują się już także przedstawiciele Zarządu Komunikacji Miejskiej.

Czytaj także: Florence and the Machine wykonali utwór Foo Fighters na festiwalu Glastonbury (wideo)


- Tradycyjnie zorganizujemy bezpłatne kursy autobusów z okolic dworca kolejowego w Śródmieściu pod bramę festiwalu przy ul. Zielonej - mówi Marcin Gromadzki, rzecznik ZKM. - W szczytowych momentach pojazdy odjeżdżać będą nawet częściej niż co minutę. Wśród największych gwiazd tegorocznego festiwalu znajdują się takie sławy jak The Prodigy, Faithless i Kasabian. Publiczność w Gdyni zna już doskonale możliwości tych wykonawców, bowiem ich koncerty podziwiać można było w przeszłości przy okazji Open'era.

Szymon Szadurski (aip)

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.