Facebook Google+ Twitter

W środę Tusk poda nazwiska nowych ministrów. Kilian zastąpi Rostowskiego?

Krzysztof Kilian może zastąpić Jacka Rostowskiego na stanowisku ministra finansów. Jutro przed południem premier przedstawi szczegóły zmian w rządzie.

 / Fot. PAP/Leszek SzymańskiO tym, że były szef Polskiej Grupy Energetycznej może stanąć na czele resortu finansów poinformował serwis RMF24.

Kilian zakładał z Donaldem Tuskiem Kongres Liberalno-Demokratyczny. Obaj znają się od ponad 20 lat. Jego kandydatura miałaby być uderzać ludzi Grzegorza Schetyny, którzy kierują Ministerstwem Skarbu. Ważny ma być również fakt, że zrezygnował wczoraj ze stanowiska prezesa PGE. Kilian był już ministrem w rządzie Hanny Suchockiej. Kierował wówczas resortem łączności. Po przegranych wyborach parlamentarnych w 1993 r. zajął się biznesem. Od marca 2012 r. kierował PGE.

Premier zapowiedział, że zmiany w rządzie przedstawi jutro. "Jeśli nic się nie zmieni, przedstawię jutro około 11 zmiany dotyczące zmian w gabinecie, w tym także zmiany o charakterze strukturalnym" - mówił Tusk cytowany przez serwis Gazeta.pl. Ironizował też, że w mediach czytał o rzekomych kandydatach na ministrów, którzy mu odmówili, tymczasem nigdy nie składał im propozycji.

Od kilku dni typowane są nazwiska ministrów, którzy zostaną zdymisjonowani. Wśród nich wymienia się minister sportu Joannę Muchę, Michała Boniego czy Bogdana Zdrojewskiego, który ma być przymierzany do roli szefa klubu parlamentarnego PO. Ministrem edukacji mogłaby zostać według nieoficjalnych doniesień Joanna Kluzik-Rostkowska. W ubiegłym tygodniu niespodziewanie z rządu odszedł minister Sławomir Nowak. Rezygnację ogłosiła też minister nauki Barbara Kudrycka.

Słowa premiera o zmianach strukturalnych mogą oznaczać likwidację niektórych ministerstw. Jednym z nich mógłby być resort sportu.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.