Facebook Google+ Twitter

W Stalowej Woli wygrała pamięć

Mimo sprzeciwu władz, 1 sierpnia słychać było głos syren. Mieszkańcy spontanicznie włączyli się w akcję "Stalowa Wola pamięta".

Zdjęcie ilustracyjne, 65. rocznica wybuchu Powstania w Warszawie / Fot. PAPPrzed 65. rocznicą Powstania Warszawskiego został opublikowany list prezydenta Stalowej Woli do wojewody podkarpackiego. List ten zawierał żądanie zwolnienia z obowiązku przeprowadzenia treningu systemów alarmowych, który miał jednocześnie uczcić pamięć powstańców. "Który normalny naród buduje swoją tożsamość na klęskach" - pytał w liście prezydent Stalowej Woli (więcej o tym w tekście "Hierarchia wartości przed powstaniem").

Jednak w mieście można było usłyszeć sygnał syren alarmowych. Ludzie za pośrednictwem internetu pobierali z sieci plik z charakterystycznym dźwiękiem, a o 17.00 wystawiali głośniki przez okna. Spontaniczną akcję poprzedziło wywieszanie plakatów na terenie miasta. Obok powstańczego symbolu był napis: "Stalowa Wola Pamięta". O całym wydarzeniu mieszkańcy Stalowej Woli dowiadywali się z sms-ów, rozsyłano wiadomości e-mail, pisano o tym na forach. Był odzew. "Brawo młodzi ludzie" - napisał ktoś pod jednym z tekstów o akcji. Wygląda na to, że pamięć zwyciężyła.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (5):

Sortuj komentarze:

  • Autor usunął profil
  • 03.08.2009 18:03

Cyt. "Który normalny naród buduje swoją tożsamość na klęskach" Wysłanie na śmierć 18 tys nieświadomych niczego ludzi w imię ślepych ideologicznych zasad, to naprawdę nie powód do świętowania. Pamięć o nich zachować, ale nie robić z tego święta Narodowego. Tu powinni być skazani winni takiego stanu rzeczy.... Dlaczego nie świętujemy jakże bardziej chwalebnych bitew np. 24 czerwca 972 r Cedynia. 15 lipca 1410 r Grunwald, czy nie są to powody do większej dumy?

Komentarz został ukrytyrozwiń

Młodzi z Stalowej Woli pamiętaj i my w Kaliszu pamietamy co wydarzyło sie 65 lat temu

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dobrze, że im się chciało.
Tylko problem przetestowania syren pozostał...

Komentarz został ukrytyrozwiń

i ja jak ten ktoś powtórzę "Brawo młodzi ludzie"

Komentarz został ukrytyrozwiń

pięknie :)

Komentarz został ukrytyrozwiń

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.