Facebook Google+ Twitter

W Strasburgu demonstrują przeciwnicy NATO

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-04-04 16:21

W Strasburgu trwają starcia przeciwników NATO z policją. Agresywne grupy demonstrantów sieją coraz większe zniszczenie na ulicach miasta.

Do największych starć z policja doszło w okolicach Mostu Pokoju, łączącego Francję z Niemcami. Powstrzymanie przez policję kilku tysięcy uczestników manifestacji nadchodzących z Niemiec sprowokowało agresję.

Tłum zamaskowanych demonstrantów zdemolował aptekę, powybijał szyby w usytuowanym nieopodal granicy hotelu Ibis, zniszczono biuro turystyczne, przystanki i okoliczne sklepy.

Według informacji służb medycznych kilka osób zostało rannych, głównie pociskami gazu łzawiącego. Do niszczących manifestantów dołączyli lokalni chuligani. Zdaniem przedstawiciela policji sytuacja jest bardzo napięta. W okolice zajść wysłano dodatkowe oddziały interwencyjne specjalnie szkolone do tłumienia walk ulicznych.

W Tym samym czasie tysiące osób uczestniczy w drugiej - pokojowej manifestacji, która przebiega spokojnie. Uczestniczy w niej Marie-George Buffet przewodnicząca francuskiej partii komunistycznej. Według pierwszych szacunków w manifestacji uczestniczy około trzydzieści tysięcy osób.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.