Facebook Google+ Twitter

"W Strefie Gazy nie ma gdzie uciekać"

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2009-01-17 09:17

Blisko 1200 osób zabitych i ponad 5000 rannych - to najnowszy bilans izraelskiej ofensywy w Strefie Gazy. Armia, pomimo negocjacji w sprawie zawieszenia broni, przez kilkanaście godzin ostrzeliwała miasto Gazę i inne cele w całej Strefie. Pomimo trwającej ofensywy Hamas nadal odpala rakiety na izraelskie miasta. W ciagu ostatniej doby spadło ich kilkanaście. Nikt nie został ranny.

W Strefie Gazy nie ma bezpiecznych miejsc, nie ma gdzie uciekać - powiedział agencji AFP rzecznik onzetowskiej organizacji pomocowej UNRWA. Izraelskie lotnictwo przeprowadziło około 50 ataków, artyleria i czołgi przez kilkanaście godzin ostrzeliwały cele. Żołnierze zburzyli tunele przemytnicze, meczet, zbombardowali budynki mieszkalne i ostrzelali onzetowską szkołę, w której schronienie znaleźli cywlie.

Zginęła matka z dzieckiem. Pod gruzami innego budynku życie straciła matka z piatka dzieci. Armia tłumaczy, że posiadłość była własnością bojownika Hamasu. W sumie w ciągu ostatniej doby liczba zabitych wzrosła do 1200. Według służb medycznych dziesiątki ciał znajdują się pod gruzami zbombardowanych budynków.
Według Światowej Organizacji Zdrowia izraelska armia zburzyła 16 szpitali i innych placówek medycznych. Szef tej organizacji w Gazie Tony Laurance powiedział, że służba zdrowia jest "bezsilna wobec rozmiarów katastrofy humanitarnej".

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2018 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.