Facebook Google+ Twitter

W Sulejówku powstanie muzeum Józefa Piłsudskiego

  • Źródło: IAR
  • Data dodania: 2008-09-11 18:43

List intencyjny w sprawie budowy muzeum podpisali dzisiaj Minister Kultury i prezes Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego. Jak mówi prezes fundacji Krzysztof Jaraczewski, dawny dworek Piłsudskich w Sulejówku jest idealnym miejscem na muzeum marszałka.

Krzysztof Jaraczewski dodaje, że muzeum będzie wspólnym przedsięwzięciem Fundacji Rodziny Józefa Piłsudskiego oraz Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Muzeum zostanie oficjalnie powołane 11 listopada tego roku, jednak pierwsze prace przy jego tworzeniu zaczną się już teraz.

Minister Kultury Bogdan Zdrojewski deklaruje, że ministerstwo sfinansuje budowe muzeum. Jak mówi minister, dworek Piłsudskich potrzebuje dużych nakładów na odtworzenie oryginalnego wystroju wnętrz i klimatu tego miejsca. Dawny dworek Piłsudskich i zabytkowe wille obok dworku to nie jedyne obiekty planowanego muzeum. Minister Zdrojewski zapowiada, że powstanie też duży, nowoczesny budynek, miejsce na wystawy i lekcje muzealne o marszałku Piłsudskim.

Dworek "Milusin" w Sulejówku został zbudowany w 1923 roku dla Józefa i Aleksandry Piłsudskich, według projektu Kazimierza Skórewicza. Po II wojnie światowej w dworku mieściło się przedszkole, dopiero w latach 90-tych budynek przeznaczono na przyszłe Muzeum Józefa Piłsudskiego.

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.