Facebook Google+ Twitter

W Świdnicy przyszła pora na kuchenki

  • Źródło: Słowo Polskie Gazeta Wrocławska
  • Data dodania: 2006-08-29 10:26

Szwedzi przyśpieszyli kompletowanie załogi nowej fabryki. Świdniczanie cieszą się z powstania nowoczesnego zakładu, ale wysokość oferowanych zarobków nie rzuca na kolana

Pierwsze kuchenki zjadą z taśmy nie w grudniu, jak wcześniej zapowiadano, ale już w listopadzie. Dlatego nabór pracowników już ruszył.

– Na początku września doradcy z urzędu pracy będą przeprowadzać testy manualne i sprawdzające koncentrację – mówi Dagmara Słowik z Electroluksa.
Zatrudniono już 30 osób, które mają nawet kilkudziesięcioletnie doświadczenie zawodowe. Fabryka szuka jeszcze 60 pracowników, którzy w październiku wezmą udział w rozruchu maszyn. W ciągu kilku lat zatrudnienie ma wzrosnąć do ok. 400 osób.
Praca czeka zarówno na kobiety, jak i mężczyzn z wykształceniem co najmniej zawodowym. Wiek nie jest głównym kryterium. W swojej bazie firma zgromadziła już grubo ponad tysiąc podań.
Ile będą zarabiać ludzie przy taśmie? Nieoficjalnie wiadomo, że płace mogą się okazać wyższe niż początkowo zakładano. Wiele osób, zwłaszcza młodych, kuszą wyjazdy zagraniczne i tamtejsze zarobki. Pierwotna oferta Szwedów – 800 zł na rękę miesięcznie – nie jest z pewnością wystarczającą zachętą dla wszystkich.

Ludzie do fabryk

Pracowników poszukuje w Świdnicy japońska firma Nifco, która ma wytwarzać części dla motoryzacji. W nowej fabryce, która ruszy wiosną, zatrudni 100 osób. Rekrutację rozpocząła też firma Colgate-Palmolive, stawiająca zakład naprzeciwko Electroluksa.

Agnieszka Bielawska-Pękala

Wybrane dla Ciebie:
Komentarze (0):

Dziękujemy za Twoją aktywność w serwisie wiadomosci24. Do zobaczenia niebawem w innym miejscu.

Copyright 2017 Wiadomosci24.pl
#PRZEPROWADZKA: Dowiedz się więcej

Korzystamy z cookies i local storage.

Bez zmiany ustawień pliki są zapisywane na urządzeniu. Więcej przeczytasz tutaj.