Facebook Google+ Twitter

W Świebodzinie powstaje największy pomnik Chrystusa na świecie

W Świebodzinie w Lubuskiem, powstaje największy pomnik Chrystusa na świecie. Figura rozmiarami będzie przewyższać słynną rzeźbę w Rio de Janeiro.

 / Fot. Wikimedia CommonsPomnik ma mieć 33 metry wysokości, a razem z usypanym pod nim kopcem - 50 metrów. Figurę Chrystusa, zbudowaną z siatkobetonu i okładaną kamieniem, będzie zwieńczać 3,5 metrowa, pozłacana korona. Autorem projektu jest Mirosław Kazimierz Patecki.

Figura powstaje przy ulicy Sulechowskiej w Świebodzinie na zamówienie parafii pod wezwaniem Miłosierdzia Bożego. Ma być ona "wotum wdzięczności za opiekę Bożą".

ZOBACZ FILM - POMNIK JUŻ GOTOWY



 / Fot. Wikimedia CommonsOdsłonięcie pomnika odbędzie się 21 listopada, w uroczystość Chrystusa Króla. Pomysłodawcą postawienia rzeźby jest ksiądz Sylwester Zawadzki, proboszcz parafii, który zabiegał o nią od 2001 r.

Listopadowe plany mogą pokrzyżować problemy techniczne. Pojawiły się trudności z zainstalowaniem ramion wraz z głową figury na korpusie. Prawdopodobnie będzie konieczne użycie śmigłowca, lub specjalistycznego dźwigu.

Budowa pomnika, jak i historia zmagań o jego powstanie, ciągnie się od lat. Zobacz szczegóły w serwisie NaszeMiasto.pl

Wybrane dla Ciebie:




Komentarze (39):

Sortuj komentarze:

Mateusz Chochoł
  • Mateusz Chochoł
  • 26.12.2010 17:48

ZA pomnik dal pieniondze Ks Sylwester Zawadzki i dolozyli śię mieszkańcy.A nie żaden burmistrz za glodujonce dzieci daje caritas , Wy jestescie poj...ni

Komentarz został ukrytyrozwiń
ARDAX
  • ARDAX
  • 17.11.2010 22:15

Domena www.pomnikchrystusa.pl jest na sprzedaż ! Oferty proszę przesyłać na adres email: ardax@ardax.pl Pozdrawiam.

Komentarz został ukrytyrozwiń
anonymous
  • anonymous
  • 17.11.2010 13:44

http://www.colbertnation.com/the-colbert-report-videos/365266/november-10-2010/statue-of-jesus

Komentarz został ukrytyrozwiń
mb
  • mb
  • 09.11.2010 19:13

lepiej wydać pieniądze na jakiś pomnik niz na głodujące dzieci ŻAL

Komentarz został ukrytyrozwiń
Taa.....
  • Taa.....
  • 08.11.2010 21:54

No tak, lepiej wydać wpi*du pieniędzy na 33 metrowy pomnik niż na przykład przeznaczyć to na kraje 3 świata albo na głodujące dzieci w samej Polsce.
Jak można tak wyrzucić pieniądze w błoto?
Czyli teraz ważniejszy jest 33 metrowy pomnik niż uratowanie wielu dzieci lub wspomaganie rodzin wielodzietnych które same sobie nie dają rady z zasiłku państwowego lub pomaganie biednym, którzy chodzą na boso, są brudni, nie wspominam o problemach ze zdrowiem.

Aha i jeszcze jeśli np Kościół Latającego Boga Spaghetti chciałbym wybudować sobie 33 metrowy pomnik to pewnie była by WIELKA AFERA ALE JAK TO PRZECIEŻ TYLE NIESZCZĘŚĆ NA ŚWIECIE, A WY BUDUJECIE JAKIEŚ SZATAŃSKIE POMNIKI, ale jeśli jest to 33 metrowy Jezus to można?

Po trzecie, dlaczego są usuwane komentarze? Wolność słowa już nie obowiązuje?

Komentarz został ukrytyrozwiń
Karol x
  • Karol x
  • 08.11.2010 18:43

Wyraz proznosci ludzkiej ...;/

Komentarz został ukrytyrozwiń

W naszej regionalnej gazecie wiadomość ta jest ogromnie ważną. Info jest na stronie radiowej, kantonalnej i jeszcze kilku mniejszych.
Wszyscy sobie zadają pytanie ILE kosztował pomnik i KTO na niego dał pieniądze.

Komentarz został ukrytyrozwiń

@Ago Sinh, nikt nie naśmiewa się - jak to ujęłąś - "z Jedynego Króla Wszechświata", ale z projektodawców, marnotrawiących pieniądze społeczne...
dla Jego chwały?... a może własnej...
Porażające zniewolenie umysłów!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Aga Singh
  • Aga Singh
  • 06.11.2010 22:40

Ludzie przestańcie się naśmiewać z Jedynego Króla Wszechświata.Wasze kpiny są do czasu!

Komentarz został ukrytyrozwiń
Marek Gallus
  • Marek Gallus
  • 06.11.2010 22:15

Do pani Zofii Skrupulatnej: Pomnik Chrystusa w Rio de Janeiro nie stoi na górze Głowa Cukru (czyli Sugar Loaf) tylko na górze Pico do Corcovado, 710m n.p.m, położonej daleko od Sugar Loaf. Byłem na tych obydwu górach, więc ma Pani informację z pierwszej ręki. Pozdrowwienia.